Олена Кондратюк: Ви, як і українці, відчули на собі, що таке «сталінська» та «гітлерівська» окупація, репресії, депортації й переслідування всіх, хто боровся за державність і незалежність Естонії


Травень 12
11:27 2022

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк під час виступу у Рійгікогу подякувала Естонії за послідовну підтримку розслідування злочинів, скоєних росіянами в Україні, зокрема, роботи Міжнародного кримінального суду. 

Вона також зазначила, що в Естонії вже розпочато кримінальне провадження, у рамках якого збираються докази воєнних злочинів і злочинів проти людства, скоєних в Україні.  

«Ми в Україні високо цінуємо таку принциповість Естонії. Адже ви, як і українці, відчули на собі, що таке «сталінська» та «гітлерівська» окупація, репресії, депортації й переслідування всіх, хто боровся за державність і незалежність Естонії», — зауважила Олена Кондратюк.

Віцеспікерка нагадала про насильницьке масове виселення естонців, вчинене радянською владою у 1940-1941 та 1944-1950 роках, і те, що Голодомори в Україні та депортації українців мають спільне коріння: «У тисячах естонських і українських сімей залишилися могили родичів у далекому Сибіру».

«Та найстрашніше, що сьогодні тисячі викрадених, інакше ніяк не назвати, українців з окупованих територій — знову насильно відправляють до Сибіру», — наголосила Заступниця Голови Парламенту. 

Олена Кондратюк також зауважила про людяність і велике серце народу Естонії, який прихистив українські родини, — жінок та дітей на час масштабного російського вторгнення: «А це понад 35 тисяч українських громадян, які були врятовані».

«Ви розділили з ними усі труднощі та турботи. Назавжди у нашій пам’яті залишиться найбільший мітинг 26 лютого — за участю десятків тисяч людей у Таллінні на площі Вабадузе на підтримку України. Естонія також однією з перших країн передала нам таке необхідне озброєння. Нині Естонія у десятці країн, які найбільше допомогли Україні. Ми вдячні за допомогу у лікуванні поранених українських захисників і захисниць. За неймовірну підтримку прискореного членства України у ЄС», — подякувала Заступниця Голови Парламенту.

Олена Кондратюк висловила впевненість, що з такими відданими союзниками Україна обов’язково переможе та швидко стане повноправним членом Євросоюзу: «Про це свідчить той факт, що третього березня Уряд Естонії одним із перших затвердив офіційну позицію щодо підтримки заявки України в отриманні кандидатства для вступу в ЄС».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь