Сенсація

Ольга Стефанішина обговорила з регіональним директором Світового банку підтримку євроінтеграційного процесу


Листопад 22
15:11 2024

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — Міністр юстиції України Ольга Стефанішина та заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Людмила Сугак провели зустріч із регіональним директором Світового банку з питань країн Східної Європи Робертом Дж. Саумом. Метою зустрічі стало обговорення ключових напрямів співпраці між Україною та Світовим банком у підтримці реформ, спрямованих на європейську інтеграцію, а також узгодження майбутніх спільних ініціатив.

Крім того, увагу було зосереджено на результатах аналітичної роботи Світового банку щодо економічного розвитку України, її відповідності стандартам ЄС та можливості надання технічної й експертної підтримки Міністерству юстиції, зокрема в частині розробки та реалізації Дорожньої карти щодо верховенства права, яка охоплює розділи переговорів 23 «Судова влада та основоположні права» та 24 «Юстиція, свобода та безпека», а також Дорожньої карти щодо функціонування демократичних інститутів.

«Членство в ЄС стає не чимось далеким, а реальністю, яка з кожним днем стає все ближчою. Ми більше не іноземці для Європи — українці є частиною європейської спільноти. Сьогодні ми провели низку зустрічей, які підтверджують наші успіхи на шляху інтеграції до ЄС. Це вирішальний момент в історії Європи для всіх нас. Наша відданість та амбітні політичні рішення стануть запорукою успіху України в ролі держави-учасниці ЄС та НАТО», — зазначила Ольга Стефанішина.

Віце-прем’єр-міністр подякувала за непохитну підтримку України з боку міжнародних партнерів: «Ми вдячні за допомогу, адже наразі наша держава перебуває в трансформації політичної та правової структури країни, формуючи основи для нашого майбутнього в ЄС. Де, зокрема, Міністерство юстиції відіграє ключову роль в цьому».

«Світовий банк має унікальну експертизу з розробки міжнародних стандартів з процедур банкрутства. Нещодавно Парламентом прийнято Закон про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства, спрямований на імплементацію Директиви ЄС 2019/1023 щодо запровадження процедур превентивної реструктуризації. Так, підтримка Світового банку в залученні міжнародних експертів для проведення навчань арбітражним керуючими, суддям, боржникам, кредиторам у сфері превентивної реструктуризації є надзвичайно важливою», — підкреслила Людмила Сугак.

За результатами зустрічі сторони домовилися про подальшу співпрацю та висловили готовність адаптувати досвід інших країн до конкретних викликів, з якими стикається Україна під час воєнного стану та на шляху до інтеграції в ЄС. Ця зустріч стала ще одним кроком для зміцнення партнерства між Україною та Світовим банком у реалізації реформ, необхідних для вступу до Європейського Союзу.

Довідково

Світовий банк — кредитно-фінансова установа, заснована 1945 року, яка є однією з найбільших у світі, що надає допомогу з метою розвитку. До неї входять Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародна асоціація розвитку (МАР).

Співробітництво між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку та Міжнародною асоціацією розвитку здійснюється відповідно до Статей угоди Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Статей угоди Міжнародної асоціації розвитку, до яких Україна приєдналась відповідно до Закону України «Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій» від 3 червня 1992 року № 2402-XII.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт про цифровізацію виконавчого пров...

Прочитайте повну статтю

Зберігайте паролі правильно

Прочитайте повну статтю

Презентація Дорожньої карти за сферою «Верховенство права» членам робочих (переговорних) груп щ...

Прочитайте повну статтю

Засвідчення справжності підпису на документах

Прочитайте повну статтю

Прозорі аукціони на промисловий вилов риби цьогоріч поповнять місцеві бюджети на понад 50 млн г...

Прочитайте повну статтю

Комплексне дослідження: шляхи створення ланцюгів доданої вартості в сільському та рибному госпо...

Прочитайте повну статтю

Українська делегація обговорила в Болгарії поглиблення співпраці з GFCM

Прочитайте повну статтю

Держлікслужба долучилась до всеукраїнської інформаційної компанії з приводу Всесвітнього тижня...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь