Перший заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики Я.Юрчишин: Солідарний з омбудсменом Л.Денісовою у заклику щодо вжиття міжнародними організаціями заходів для евакуації поранених воїнів із «Азовсталі» в безпечні регіони України


Травень 13
13:04 2022

Завдяки витримці захисників світ через відео-звернення бачить і чує про надскладну ситуацію в обороні Маріуполя та заводу «Азовсталь», окупація яких триває з березня місяця.

Більше аніж два місяці рф щодня, використовуючи авіацію, корабельну артилерію, танки та інші види озброєння блокує територію та цілеспрямовано робить все, щоб знищити захисників України в районі заводу «Азовсталь». А ще до недавнього часу і мирних жителів, які знайшли там прихисток.

Лише завдяки спільним зусиллям ООН, Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Офісу президента із заводу вдалося евакуювати цивільних (жінок, дітей та людей похилого віку).

Проте там залишається більше 600 бійців, які отримали поранення різного ступеня тяжкості - це службовці окремого загону спеціального призначення «Азов», 12-тої бригади Національної гвардії України, 36-тої окремої бригади морської піхоти, прикордонники, поліцейські, добровольці, територіальна оборона Маріуполя.

Люди, які потребують спеціалізованої медичної допомоги наразі перебувають у нелюдських умовах - повній антисанітарії, з відкритими ранами, перев’язаними нестерильними залишками бинтів, без необхідних медикаментів і навіть харчування. Поранених, які потребують негайного хірургічного втручання, змушені оперувати без анестезії. Для декого із них шанс на порятунок життя обліковується годинами.

Женевська конвенція про поліпшення долі поранених і хворих у діючих арміях проголошує принцип гуманного ставлення до осіб, які не беруть активної участі у воєнних діях, зокрема до тих осіб зі складу збройних сил, які припинили участь у воєнних діях у зв’язку з хворобою, пораненням. До таких осіб заборонено вчиняти насилля над життям та особистістю, зокрема, всі види вбивств; завдання каліцтва; жорстоке поводження й тортури; захоплення заручників.

Міжнародне право досить чітко та детально регламентує правове становище згаданої категорії осіб, проте його застосування на практиці є складним завданням, що вимагає численних активних заходів, як з боку України і рф, так і усіх, причетних до надання гуманітарної допомоги, організацій та ініціативних груп.

Звертаюся до міжнародної спільноти з проханням зробити все необхідне для досягнення балансу між воєнною необхідністю та гуманністю, результатом чого буде евакуація поранених бійців із «Азовсталі» в безпечні регіони України чи до нейтральної держави.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь