Питання дотримання Вимог до експертних організацій, які виконують експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва


Травень 11
13:00 2022

Відповідно до пункту 7 розділу II Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва та щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства про охорону праці та промислової безпеки, затверджених наказом Міністерства економіки України від 06.01.2022 № 34-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.02.2022 за № 118/37454, закріплено ряд вимог щодо забезпечення діяльності експертних організацій.

Зокрема, передбачено безумовне зобов’язання щодо подання експертними організаціями до Держпраці відомостей про експертів технічних з промислової безпеки та акредитацію, а також надання примірника затвердженого висновку експертизи не пізніше наступного робочого дня від дати його затвердження.

У свою чергу, пунктом 10 розділу II Вимог визначено, що у разі встановлення невідповідності експертної організації цим вимогам, Держпраці повідомляє Національне агентство з акредитації України.

Інформацію стосовно механізму подання до Держпраці відповідних відомостей розміщено на вебсайті Держпраці за посиланням, відповідно до якого експертна організація направляє відомості на офіційну електронну адресу Держпраці – dsp@dsp.gov.ua.

Додатково повідомляємо, що Держпраці проводить моніторинг виконання вимог експертними організаціями, насамперед в частині надання примірників висновків експертизи та їх відповідність встановленій формі.

Також наголошуємо, що пунктом 2 наказу Міністерства економіки України від 31.12.2021 № 1191-21 «Про затвердження форм висновків експертизи», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.02.2022 за № 119/37455 (далі – Наказ № 1191) визначено, що з 01.03.2022 підписання та затвердження висновків експертизи здійснюється шляхом накладання електронних підписів, що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

Положення Наказу № 1191 не встановлюють жодних обмежень та дозволяють використання будь-яких програмних та інших засобів, за допомогою яких можливе накладення електронних підписів, зокрема, до прикладу, безкоштовного сервісу https://sign.diia.gov.ua/.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь