Поки кордон охороняли, з браконьєрських тенет 430 крабів та 80 рибин врятували
Протягом тижня в різних районах Чорного і Азовського морів екіпажами катерів Одеського та Маріупольського загонів Морської охорони в двох традиційно рибних місцях Каркінітської затоки на Херсонщині, в акваторії Будакського лиману на Одещині та неподалік Ялти на Азові виявлено 20 небіркованих сіток, загальною довжиною понад 1 300 метрів та близько пів сотні ятерів.
З незаконних знарядь лову морські прикордонники визволили та випустили в природне середовище 430 крабів та 80 рибин різних порід, від чорноморських бичків і камбал до пеленгаса і червонокнижного осетра в Азові.
З метою забезпечення комплексної й ефективної протидії такій діяльності, до патрулювання, в рамках взаємодії, Морська охорона активно залучає представників водної поліції, Чорноморського та Азовського рибоохоронного патрулів, Лівобережної окружної прокуратури м. Маріуполь та МРУП ГУНП в Донецькій області.
Серед іншого, реалізуючи оперативну інформацію в Білгород-Дністровському районі, затримали мешканця прикордоння, який здійснював незаконний вилов живих водних ресурсів. Чоловік не мав ані дозвільних документів на вилов, ані тих, що посвідчують особу. Правопорушника притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму, а до Національної поліції направлено повідомлення про виявлення кримінального правопорушення за ст.249 ККУ («Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом»).
Як і у всіх інших випадках, де власники знарядь невідомі, засоби незаконного промислу вилучено, заходи із встановлення осіб, причетних до організації та здійснення протиправної промислової діяльності тривають.
Загальна сума розміру шкоди, заподіяної державі внаслідок незаконного добування водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах України в цих випадках склала понад 180 тис. гривень.