Повідомлено про підозру одеситу, який сприяв військовозобовʼязаним у незаконному перетині кордону
![](https://www.gp.gov.ua/storage/uploads/2528ba5e-8a92-43f4-8e60-46b1aa584b11/whatsapp-image-2024-02-13-at-121538.jpeg)
За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону громадянину повідомлено про підозру за фактом сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України).
За даними слідства, наприкінці грудня 2023 року підозрюваний, діючи у змові із невстановленими наразі службовими особами одного з ТЦК та СП Одеської області, одержав від військовозобов’язаної особи 8 000 США неправомірної вигоди.
За ці кошти він пообіцяв виготовити тимчасове посвідчення військовозобов’язаного та довідки ВЛК про непридатність до військової служби за станом здоров’я.
Правоохоронці затримали підозрюваного в порядку ст. 208 КПК України після передачі виготовлених фіктивних документів.
Наразі йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою у виді застави в сумі 464 тис грн.
Досудове розслідування здійснюють слідчі ГУНП в Одеській області, оперативний супровід ‒ представництво внутрішньої безпеки в Одеській області (з дислокацією в м. Одеса) 2 управління ГУВБ СБУ.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.