Прем’єр-міністр: Антикризові програми підтримки економіки та бізнесу стали невід’ємною частиною економічної політики Уряду
У 2021 році програми пільгового кредитування зросли більш ніж утричі. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Уряду 29 грудня.
За його словами, антикризові програми підтримки економіки та бізнесу стали невід’ємною частиною економічної політики Уряду. Так, у межах президентської програми «5-7-9» у 2021 році було видано майже 65 млрд грн доступних кредитів. Водночас за неповних два роки за програмою видали загалом майже 80 млрд грн кредитів.
«Ще майже 7 млрд грн видано в межах програми портфельних гарантій від держави. Більш ніж 30 тисяч бізнесів із різних регіонів та галузей отримали дешевий ресурс та змогу розвивати власну справу», — відзначив Денис Шмигаль.
Як зауважив Прем’єр-міністр, лише за останній рік Уряд за ініціативи Президента запустив програми прямих та цільових виплат для малого та середнього бізнесу в загальному об’ємі 15 млрд грн.
«Навесні цього року кошти виплачувалися підприємцям, які обмежували свою роботу через потрапляння їхнього регіону в «червону» зону. Тепер ми успішно запустили програму цільових виплат єПідтримка. Підприємці вже позитивно оцінюють ефект від такої програми», — зазначив очільник Уряду.
Денис Шмигаль також відзначив запуск у березні цього року програми доступного іпотечного кредитування.
«За цей час вже підписано 1300 договорів на суму більш ніж 1,1 млрд грн. Загалом за 10 місяців 2021 року видано іпотечних кредитів на понад 7 млрд грн, що в 2,5 раза більше, ніж минулого року», — сказав очільник Уряду.
Крім того, за словами Прем’єр-міністра, Урядом цього року було ухвалено рішення збільшити статутний капітал «Укрфінжитла» на 20 млрд гривень, що дозволить щорічно забезпечувати тисячі українських родин власними домівками.