Про особливості любительського рибальства на початку літа


Червень 10
18:14 2024

Пік нерестової активності більшості видів риб на території України (щуки, судака, окуня, білизни, головня, плітки, ляща, синця та ін.) позаду. Вже зараз можна спостерігати у воді на мілинах біля берега чисельні зграйки рибної малечі.

По закінченню нересту деякі риби перейшли до пасивного способу життя, відпочиваючи після процесу відтворення. Інші – вже відновили свою активність та жваво рухаються по акваторіях у пошуку їжі.

Рибалкам варто знати, що весняна та літня риболовля відрізняються між собою, як мінімум тим, що риба у наших водоймах з настанням літа змінює свою поведінку, місця перебування, кормову базу.

Зокрема, з настанням спеки та прогріванням води, риба стає менш активною і млявою. Вона не потребує багато їжі, оскільки може знайти такі джерела харчування як комахи, їх личинки, черв'яки, інші водні безхребетні. Тому у цей період краще зосередитися на лові хижих видів – окуня, щуки і судака. Карась також залишається активним і добре ловиться на звичайну поплавкову вудку. Для ловлі ляща, плоскирки та плітки ефективно використовувати донні снасті.

З початком денної спеки, більшість риб шукають притулок у заростях або корчах. У цей час вони також можуть спускатися на більші глибини, де вода прохолодніша та менше піддається впливу сонячного опромінення. Проте, як тільки температура води трішки спаде, риба повертається на відкриті простори водойми, що створює сприятливі умови для її успішного лову. Тому у червні рекомендовано рибалити з раннього ранку до 10 години та з 16 години і до самого заходу сонця.

Втім, прямуючи на риболовлю, не забувайте про дотримання Правил любительського рибальства. Пам’ятайте, що відповідальне і ощадливе ставлення до водних біоресурсів є вагомим чинником збереження та поповнення їх запасів у наших водоймах.

В одній із наступних наших публікацій ми наведемо декілька корисних рекомендацій щодо літньої ловлі ляща, плітки, окуня, судака, щуки, краснопірки, карася, сазана, головня та інших видів риб.

Тож підписуйтесь на телеграм-канал Держрибагентства і дізнавайтеся першими про особливості любительського рибальства на водоймах країни.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь