Пройшов ворожий полон та знову повернувся у стрій: історія прикордонника з Маріуполя


Червень 11
18:21 2024

У лютому 2024 моряк-прикордонник Віталій на псевдо «Капуста» у межах обміну повернувся в Україну. Він перебував у полоні 20 місяців. Після реабілітації чоловік знову в строю – передає бойовий досвід і продовжує боротьбу.

Корінний маріуполець розпочинав службу у рідному місті, де на той час базувався 23 загін Морської охорони. Там прийняв перший бій, отримав поранення, пройшов пекло «Азовсталі». Тепер Віталій знає: страх шкодить. Бійцю потрібні холодна голова, відмінне володіння зброєю та базова медична підготовка. Це підвищує шанс на виживання.

Віталій згадує, що очікування було важчим, ніж перший бій:

Про інтенсивність боїв, адреналін та розпач від перших втрат свідчить те, що до повномасштабної війни Віталій важив 85 кг, а за перший місяць скинув 20 кіло. Боєць важив 63 кг, а усе екіпірування – понад 20. Навіть не відчував, скільки на собі носить.

Позицію на околиці міста, на якій тримав оборону Віталій, оточив ворог, обстрілюючи з усього наявного озброєння. Тримались. Вночі Віталій з побратимами вирішили підняти прапор на ближній багатоповерхівці. Хотіли показати, що незламні. По зруйнованих перекриттях піднялись на дах і встановили прапор. Ворог не наважився завадити. Тоді прикордонник відчув, що має суперсилу – відвагу, з якою рахуються навіть нелюди.

За декілька днів Віталій отримав важке наскрізне поранення шиї. Побратими надали первинну допомогу та евакуювали до медпункту. Далі треба було прориватися по морю на «Азовсталь», іншого шпиталю в місті вже не було.

До «Азовсталі» захисники вірили, що втримають місто, фронт вирівняється…

Травень… Вихід з «Азовсталі». Вкрай виснажених бійців, зазначає Віталій, не лякали 2-3 місяці фільтрації. Але що це буде полон в таких умовах, не уявляли в найгірших сценаріях… Згодом – майже 2 роки життя на паузі. Триматися духом допомагали побратими, з якими пройшов жахи Маріуполя. Намагалися тренуватися, розповідали історії, переказували фільми, книги.

Слово «обмін» звучало не раз, але як елемент психологічного знущання. Одного дня зав’язали очі та зв’язали руки, й кудись повезли. Через дві доби – Україна!

Після полону, згадує Віталій, навіть звичні базові дії були в новинку. Стільки вільного простору, жодних обмежень, їжа у постійному доступі. Спершу це дуже бентежило, не зрозуміло було що робити з цією свободою. Оговтатись та адаптуватися в новій реальності допомогла кохана. Після полону одразу одружились.

Державна прикордонна служба України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Суд підтримав позицію податківців щодо нарахування пені за порушення термінів розрахунків у сфе...

Прочитайте повну статтю

Справляння єдиного податку четвертої групи на територіях активних бойових дій, на яких функціон...

Прочитайте повну статтю

Судом призначено розгляд справи за позовом Мін’юсту до політичної партії «НАШ КРАЙ»

Прочитайте повну статтю

Уряд Чехії надав медичне обладнання в госпіталь МВС України

Прочитайте повну статтю

Ворожі обстріли на Донеччині: дев’ять поранених та понад пів сотні руйнувань

Прочитайте повну статтю

В Україні змінюється процедура огляду водіїв на стан наркотичного сп'яніння

Прочитайте повну статтю

Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

Прочитайте повну статтю

На 30 тис. доларів більше чи менше, яка різниця? - кажете ви. А законодавство говорить про інше

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь