Психологічна допомога в умовах війни: МВС продовжує співпрацю з Ізраїльською коаліцією по роботі з травмою (ITC)


Лютий 13
12:27 2024

Працівники психологічних служб системи МВС продовжують переймати досвід ізраїльських колег щодо використання моделей подолання наслідків травматичних подій, що особливо актуально під час війни.

Починаючи з квітня 2022 року організація проводить тренінги для психологів та соціальних працівників відомства, які допомагають опанувати та перейняти нові моделі та протоколи підтримки не лише військовослужбовців, але й їх сімей.

Як розповіла офіційна представниця Ізраїльської коаліції травми в Україні Наталія Макієнко, основна мета цих тренінгів – навчити працівників психологічних служб, як діяти в умовах сьогодення у питанні надання першої емоційної підтримки:

«Даний тренінг відбувається за підтримки групи неурядових ізраїльських організацій, які займаються питаннями пропрацювання травм. Коаліція в Україні працює ще з 2014 року і посилила свою активність саме з початку повномасштабного вторгнення росії. У роботі з працівниками системи МВС ми приділяємо увагу навчанню ізраїльських протоколів реагування на надзвичайні події, а саме – як допомагати оточуючим, що робити із гострою реакцією на стрес, або як підтримати сім’ї, які втратили близьку людину».

Окрім того, тренери курсу ділилися з присутніми досвідом щодо емоційної саморегуляції.

«Від початку війни на працівників соціальних служб системи МВС лежить велика відповідальність щодо роботи із сім’ями поранених та загиблих – як в середині відомства, так і з цивільними. Наша основна задача як тренерів передати їм ті знання та інструменти, які б допомогли в умовах сьогодення. Перш за все, це знання як спілкуватися з постраждалими та не вигорати самим, адже об’єм трагедій, емоційних реакцій людей, з якими вам доводиться щоденно працювати – надзвичайно великий», – розповів один з тренерів курсу, міжнародний експерт Ізраїльської коаліції по роботі з травмою Ігор Мішунін.

Сьогодні ж представники Національної поліції, ДСНС, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та секторів і відділів соціального захисту і супроводу постраждалих та членів їх сімей ДУ ТМО МВС з різних куточків України отримали відповідні сертифікати про проходження курсів.

За словами начальника Управління психологічного забезпечення МВС України Андрія Костюка, для працівників відомства надзвичайно важливо переймати досвід міжнародних колег, адже це допомагає кваліфіковано реагувати на виклики, з якими раніше не доводилося працювати.

Проведення таких занять для психологів та соціальних працівників здійснюватиметься упродовж 2024 року.

«Тренерам курсу вдалося виділити важливі аспекти для кожного з нас, незважаючи на те, що ми з різних підрозділів відомства. Було цікаво перейняти досвід колег та поділитися власним у питанні соціального супроводу. Ми опрацьовували нові методики, які точно стануть у нагоді при роботі з постраждалими», – зазначила старший офіцер служби організації соціального та меморіального супроводу Національної гвардії України Аліна Букач.

Департамент комунікації МВС України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Рибна галузь втратила досвідченого фахівця своєї справи Івана Чернишука

Прочитайте повну статтю

Японія розпочала постачання Держрибагентству сучасної техніки для експлуатації меліоративних си...

Прочитайте повну статтю

«Відбиття атак ворога, сон у болоті, мороз і миші, що кусали за пальці та з’їдали їжу», – так о...

Прочитайте повну статтю

За апеляцією прокуратури до суворішого покарання засуджено хмельничанина, який ґвалтував та роз...

Прочитайте повну статтю

Керівників ДП «Антонов» судитимуть за перешкоджання законній діяльності військових, внаслідок ч...

Прочитайте повну статтю

Європарламент підтримав створення Ukraine Facility із 39 млрд євро бюджетної допомоги на 2024-2...

Прочитайте повну статтю

Єдиною дієвою стратегією Заходу проти рф має бути рішучість і єдність, — Іванна Климпуш-Цинцадз...

Прочитайте повну статтю

Інформаційний лист № 1/2024: 30+ питань платників податків щодо звітності в режимі Дія Сіті

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь