Реалізація арештованого майна у системі Прозорро.Продажі: які аспекти слід врахувати?
АРМА послідовно підтримує ідею реалізації арештованого майна у системі Прозорро.Продажі. Представники Національного агентства неодноразово обговорювали питання співпраці та синхронізації регламентів з представниками зазначеної комерційної організації. Також Нацагентство висловлювало публічну підтримку законопроекту №8311 в частині переведення реалізації арештованого майна у дворівневу електронну торгову систему.
Минулого тижня АРМА офіційно звернулося до АТ «Прозорро.Продажі» щодо надання для подальшого опрацювання проекту договору, яким регулюється співпраця між акціонерним товариством та власниками майна, що реалізується на платформах торгової системи.
Реалізація активів, які перебувають в управлінні АРМА, у системі Прозорро.Продажі є важливим кроком для забезпечення захищених і транспарентних торгів арештованим майном. Однак налагодження цього механізму не є автоматичним процесом, з механічним застосуванням процедур і алгоритмів Прозорро.Продажі для реалізації арештованих активів.
Для ефективного поєднання моделей продажів необхідно врахувати кілька важливих аспектів, насамперед:
Отже, ефективна реалізація арештованого майна у системі Прозорро.Продажі потребує врахування специфіки мети продажу таких активів (збереження вартості), їх статусу (приватна, а не державна власність) та особливостей самої процедури (компенсація витрат організатору торгів). Ретельна робота над цими та іншими питаннями дозволить побудувати збалансований механізм продажу арештованої приватної власності у максимально прозорій торговій системі.