Результати аудиту Криворізької міської територіальної громади Дніпропетровської області


Листопад 12
16:00 2021

Держаудитслужбою завершено аудит Криворізької міської територіальної громади, який тривав з травня 2021 року та проводився згідно з Планом проведення заходів державного фінансового контролю Держаудитслужби України на ІІ квартал 2021 року за період  з 01 січня 2018 р. по 31 березня 2021 р. У рамках зазначеного аудиту проведено 7 ревізій фінансово-господарської діяльності, з яких: ревізію бюджету Криворізької міської територіальної громади Дніпропетровської області (бюджет міста Кривого Рога Дніпропетровської області) в Департаменті фінансів виконкому Криворізької міської ради, комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа», Департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, Управління капітального будівництва виконкому Криворізької міської ради, Департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради, Виконавчого комітету Криворізької міської ради, Управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради. Контрольними заходами виявлено низку недоліків та порушень на суму понад 27 млрд гривень.

За результатами перевірки стану виконання видаткової частини бюджету міста, окремих установ, підприємств та організацій  встановлено порушень, які призвели до втрат, на загальну суму 3337,7 млн грн, з них:  

здійснення видатків на будівництво/капітальний ремонт за відсутності дозвільної документації та в порушення державних будівельних норм – 188,5 млн грн;

оплати будівельних та ремонтних робіт , виконання яких документально не підтверджене, що мало наслідком безпідставну оплату коштів – 678,6 млн грн;

придбання товарів, робіт, послуг за завищеними цінами - 150,6 млн грн;

завищення вартості виконаних робіт та наданих послуг – 53,7 млн грн;

завищення фізичних об’ємів робіт – 17,7 млн грн;

незастосування і нестягнення з підрядних організацій штрафних санкцій у зв’язку з проведенням неякісних робіт та через несвоєчасне виконання договорів – 264,8 млн грн;

порушення Закону «Про теплопостачання» та постанови Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 р. № 217 унеможливило проведення обов’язкових платежів та призвело до  неперерахування  в повному обсязі коштів до постачальників  природного газу із спеціальними обов’язками, на спеціальні рахунки, відкриті теплогенеруючими організаціями, на суму 1422 млн грн та призвело до сплати штрафних санкцій в обсязі 357,2 млн грн;

не забезпечено отримання та оприбуткування матеріалів – 26,3 млн грн;

взято зобов’язань понад передбачені обсяги відповідних бюджетних асигнувань – 165,4 млн грн;

покриття витрат сторонніх юридичних осіб – 12,6 млн гривень.

За результатами перевірки стану виконання доходної частини бюджету міста  встановлено порушень та недоліків, які призвели до недоотримання доходів,  безповоротної втрати коштів, упущених вигод,  виявлено додаткових резервів на загальну суму 13 млрд грн.

Результати моніторингів та перевірок закупівель засвідчили порушення законодавства на загальну суму 1567 млн гривень (75% від охоплених моніторингом та перевірками процедур закупівель).

Під час проведення контрольних заходів встановлено порушення земельного законодавства на загальну суму 1749,6 млн гривень, виявлено факти  самовільного зайняття земельних ділянок юридичними та фізичними особами, використання їх не за цільовим призначенням.

Встановлені факти порушення законодавства, через які  жителі територіальної громади позбавлені можливості отримувати якісні соціальні послуги.

Окрім того, встановлені факти щодо незабезпечення дотримання натуральних норм харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, учнів у загальноосвітніх навчальних закладах та хворих у закладах охорони здоров’я, та не виконання норматив забезпеченості медикаментами та м’яким інвентарем  на загальну суму 282,3 млн гривень.

При формуванні міського бюджету в порушення вимоги частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України не забезпечено у повному обсязі потреби в коштах на оплату праці з нарахуваннями працівників бюджетної сфери – близько 300 млн гривень.

Незважаючи на незабезпеченість на рівні 0,6 млрд грн  у видатках на оплату праці та інших захищених видатках в закладах освіти, охорони здоров’я та інших установах бюджетної сфери, 1,5 млрд грн бюджетних  коштів було спрямовано на надання фінансової підтримки комунальним підприємствам, які не відповідали критеріям одержувачів бюджетних коштів, визначених п. 9 Порядку № 228, а саме збиткова діяльність зазначених комунальних підприємств у 2016-2021 роках суперечить критерію незбиткової діяльності за останні два роки.

За результатами проведеного аудиту Криворізької міської територіальної громади надано пропозиції, спрямовані на вирішення проблемних питань, виявлених під час контрольного заходу. Матеріали  зазначених аудиту та ревізій передано до правоохоронних органів.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Україна потребує досвідчених фахівців у сфері фінансового аудиту, – Алла Басалаєва звернулася д...

Прочитайте повну статтю

На Донеччині з Мар’їнської та Очеретинської громад евакуювали всіх дітей

Прочитайте повну статтю

Березанський лиман, річки Дніпро та Десна з озерами в межах Чернігівської області – оголошено п...

Прочитайте повну статтю

На Одещині розпочато поливний сезон 2024

Прочитайте повну статтю

Фінал освітньо-грантової програми Початок: дві переможниці отримали до $5 000 на розвиток бізне...

Прочитайте повну статтю

Для прикордонників бригади «Помста» зібрали 1 млн 260 тис. грн на дрони

Прочитайте повну статтю

Комітет з питань екологічної політики та природокористування провів виїзне засідання на тему: "...

Прочитайте повну статтю

Потенціал Литви у реабілітації українських військових значно вищий, — МОЗ Литви на зустрічі з В...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь