Розширення єПідтримки: пенсіонери та люди з інвалідністю за кошти програми зможуть оплатити ліки та комунальні послуги


Лютий 09
14:11 2022

Сьогодні, 9 лютого, Кабінет Міністрів України розширив програму єПідтримка. Незабаром люди з інвалідністю І та ІІ груп зможуть витратити отримані в межах програми кошти на ліки. А люди з інвалідністю цих груп та особи від 60 років – на оплату житлово-комунальних послуг. Наразі в Україні понад 1 млн громадян з інвалідністю, які належать до І та ІІ груп.

«Завдання Уряду – надати реальну підтримку всім учасникам програми єПідтримка. Саме тому ми сьогодні в черговий раз розширюємо програму. Вразливі групи громадян зможуть витратити 1000 грн на соціальні потреби. Окрім того, ми стимулюємо українців посилити свій захист від COVID-19 та зробити бустерне щеплення, і вже з середини березня почнемо виплачувати їм додатково 500 грн», - зазначив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

500 грн за бустерну дозу щеплення від COVID-19 в рамках програми єПідтримка українці зможуть отримати з 14 березня. На сьогодні бустерне щеплення зробили вже 500 тисяч українців.

Окрім того, Уряд збільшив строк використання коштів - перераховані на картку 1000 грн потрібно буде витратити впродовж не 4, а 9 місяців з дня зарахування коштів на рахунки.

Зазначимо, що на сьогодні програмою єПідтримка вже скористалися понад 8,2 млн громадян. Загалом з початку її запуску на картки українців перераховано 8,25 млрд грн, а 2,7 млрд грн з отриманих коштів громадяни вже витратили 

Найпопулярнішими за видами витрат є:

книжкові магазини –  948 млн грн;

кінотеатри –   597 млн грн;

театри, концерти та розважальні послуги –  312 млн грн

залізничні та авіа пасажирські перевезення –  302 млн грн;

спорт – 302 млн грн;

ліки - 227 млн грн;

освітні послуги, шкільне приладдя, спорттовари - 88 млн грн.

Нагадаємо, що відповідно до умов програми 1000 грн можуть отримати всі громадяни України від 14 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. 

Офіційний старт програми відбувся 19 грудня 2021 року. Програма триватиме рік – до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі, отримання коштів відбуватиметься через додаток “Дія”. На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі. 

Докладніше про те, як працює програма єПідтримка, можна дізнатися  за цим посиланням. Усі запитання та інструкцію з генерування COVID-сертифікатів можна:  знайти тут. Відповіді на найпоширеніші запитання учасників програми єПідтримка, можна знайти за посиланням

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Відбулася онлайн зустріч з французькою Асоціаціжю фахівців з водопостачання та водовідведення

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця призначає додатковий регіональний поїзд Одеса – Кароліно-Бугаз із 28 червня

Прочитайте повну статтю

До Дня Конституції України запускаємо ретроподорож на справжньому паровозі!

Прочитайте повну статтю

Для військових Національної гвардії підготували третій правовий посібник

Прочитайте повну статтю

АРМА продовжить відбір управителя активів IDS Ukraine через новий конкурс

Прочитайте повну статтю

Сергій Нагорняк: Кошти, залучені під час конференції у Гданську, будуть витрачені на відновленн...

Прочитайте повну статтю

Руслан Стефанчук обговорив із ОБСЄ безпекову ситуацію в Україні та притягнення росії до відпові...

Прочитайте повну статтю

Сьогодні з полону звільнено 160 військових, усі були в полоні ще з 2022 року, - Володимир Зелен...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь