Руслан Стефанчук: Ми потребуємо підтримки Чехії щодо курсу України на членство в ЄС і НАТО
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук переконаний, що поглиблення співпраці між Україною і Чехією на рівні парламентів однозначно вплине на міжпарламентський діалог на засадах спільних європейських цінностей і принципах євроатлантичної безпеки.
На цьому він наголосив під час телефонної розмови з Головою Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Маркетою Пекаровою-Адамовою.
Спікер Парламенту подякував обом палатам Чеського парламенту за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та за ухвалення рішень про надання військово-технічної допомоги та щодо лікування українських військових та території Чехії.
Руслан Стефанчук наголосив, що Україна розраховує на активну позицію чеської делегації у ПАРЄ, у Парламентській Асамблеї ОБСЄ та у Європейському Парламенті.
«Важливо консолідувати міжнародну спільноту для протидії агресії Російської Федерації», - підкреслив він та звернувся з проханням підтримати резолюцію, яку найближчим часом буде розглядати Європарламент на підтримку України.
Голова Верховної Ради поінформував, що Україна готова до будь-якого сценарію.
«Ми прагнемо мирного врегулювання конфлікту дипломатичним шляхом. І тому якраз питання санкцій проти Росії ми вважаємо важливим стримувальним фактором, який обмежує її від необдуманих кроків», - підкреслив Руслан Стефанчук та зазначив, що «безпека України безперечно невіддільна від безпеки Європи».
У цьому контексті Голова Парламенту назвав важливою активну позицію чеського парламенту у питанні підтримки не лише територіальної цілісності України, а й європейського і євроатлантичного курсу нашої держави.
«Ми дуже потребуємо подальшого сприяння Чехії щодо курсу України на членство в ЄС і НАТО – питання нашого європейського і євроатлантичного вибору не може бути предметом торгу з Росією. Ми також дуже сподіваємось на запрошення України на наступний Саміт НАТО в Мадриді», - сказав Голова Верховної Ради та висловився за активізацію міжпарламентської взаємодії заради визначених цілей.
Голова Парламенту, наголошуючи на відзначені цього року 90-тих роковин трагедії Голодомору в Україні, звернувся з проханням, аби Палата депутатів та Сенат парламенту Чехії ухвалили рішення про визнання Голодомору 32-33-х років геноцидом українського народу.
Руслан Стефанчук також закликав чеських парламентаріїв до активної співпраці у форматі Кримської платформи.
«Ми розраховуємо на активну участь чеського парламенту саме в розвитку парламентського виміру Кримської платформи», - сказав він.
Спікер Верховної Ради України запросив пані Маркету Пекарову-Адамову відвідати Україну з офіційним візитом.