Руслан Стефанчук: Верховна Рада створила механізм конфіскації майна тих, хто підтримує російську агресію


Травень 13
21:01 2022

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук в етері телемарафону «UA разом» прокоментував рішення Парламенту України щодо конфіскації майна фізичних та юридичних осіб російської федерації та республіки білорусь, механізми його реалізації.

«Ми вчора схвалили кілька рішень. Одне з них — Верховна Рада конституційною більшістю затвердила Указ Президента «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 травня 2022 року «Про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів». Ми продемонстрували єдність і жоден депутат не проголосував «проти» чи «утримався», — повідомив Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради розповів, що вчора також був прийнятий закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб». Зокрема, було запроваджено новий вид санкцій — стягнення в дохід держави активів, які належать фізичній або юридичній особі.

Спікер Парламенту України пояснив, що закон може застосовуватися лише в період воєнного стану і обов’язково за рішенням суду. За його словами, розгляд цих справ здійснюватиме Вищий антикорупційний суд колегіально з можливістю апеляційного перегляду рішення. Крім того, щоб не було зловживань у цій сфері, Парламент України передбачив певні процесуальні гарантії.

«Верховна Рада створила необхідний механізм для того, щоб ті, хто підтримує окупантів, колаборанти й інші особи, отримали відповідну реакцію з боку держави, зокрема — шляхом стягнення їхніх активів і передачі Українській державі їхнього майна», — зауважив Спікер українського Парламенту.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь