Сенсація

Руслан Стефанчук: Візит делегації Норвегії до України — це сигнал солідарності норвезького народу з українцями


Травень 08
22:27 2022

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Президентом Стортингу Королівства Норвегія Масудом Гарахані та Міністеркою закордонних справ Королівства Норвегія Аннікен Гуйтфельд.

Спікер українського Парламенту запевнив, що такий візит у складний для України час є проявом підтримки і солідарності з українським народом.

Зустріч відбулася після відвідування норвезькою делегацією постраждалих містечок Київщини, тож Руслан Стефанчук висловив впевненість у тому, що враження і емоції після побаченого ще більше переконали норвезьких парламентаріїв в нелюдяності агресії рф, а також в героїчному спротиві українського народу.

«Деякі напрямки в цей період для нас продовжують залишатися визначальними, один з них — військова підтримка України. Я знаю, що всі партії Норвегії і майже 80 % норвежців виступають за підтримку України у цій боротьбі. Я знаю, що є високий рівень готовності передання Україні новітнього озброєння для того, щоб перемога настала якомога швидше. Визначальними для нас є питання, пов`язані з протикорабельним та протиповітряним озброєнням», — підкреслив Руслан Стефанчук.

Очільник українського Парламенту закликав підтримати й енергетичний фронт. Україна зацікавлена у співпраці з Норвегією щодо отримання максимальної кількості необхідного газу для наступного опалювального сезону в Україні. 

Також, за його словами, Україна потребує гуманітарної допомоги та  підтримки у фінансовому та економічному секторах.

«Ми маємо зрозуміти одну річ – ми не можемо зупинити війну, яку ми фінансуємо. І тому, спілкуючись з нашими європейськими колегами, я особливо акцентую на зупиненні усіх торговельно-економічних відносин з рф», — наголосив Руслан Стефанчук.

Крім того, він закликав норвезьких колег докласти зусиль для того, щоб припинити панування російської пропаганди, яка сьогодні має вплив.

«Ми, українці, знаємо, що таке жахлива російська пропаганда і дезінформація. Інформація інколи вбиває не гірше, ніж зброя. Тому просив би допомогти вас припинити по всьому світу поширення російської брехні та дезінформації: на телебаченні, в інтернеті та в інших засобах поширення», — зауважив Спікер українського Парламенту.

Крім того, Руслан Стефанчук закликав норвезьких друзів долучатися до відбудови України та, за прикладом інших країн, взяти шефство над відновленням одного з постраждалих регіонів.

«Дуже важливо усвідомлювати той факт, що Україна сьогодні бореться за принципи демократії та свободи у всьому світі. І так, як весь світ об`єднався сьогодні навколо України, її боротьби, переконаний, що дуже символічно, якщо весь світ об`єднається навколо відбудови України», — зауважив Руслан Стефанчук.

Також він закликав Стортинг Норвегії підтримати рішення українського Парламенту та визнати геноцид Українського народу. За його словами, звірства рф в Україні мають бути юридично покарані. Руслан Стефанчук підкреслив, що візит делегації Норвегії до України — це великий сигнал солідарності всього норвезького народу з українцями.

Зі свого боку, Президент Стортингу Масуд Гарахані висловив вдячність Голові Верховної Ради України за запрошення. Він зазначив, що був глибоко вражений побаченим в Бучі та Ірпені.

«Те, що відбулося в Бучі й Ірпені, не повинне відбуватися в Європі у 2022 році. Тому ми тут, щоб передати вам головний сигнал: Норвегія підтримує вас у вашій боротьбі. Україна має перемогти, адже мова йде про майбутнє всієї Європи», — підкреслив Масуд Гарахані.

Міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Гуйтфельд зауважила, що Норвегія допомагає нашій країні гуманітарно, робить внески до програм підтримки України, бере участь в оборонному проєкті Сполученого Королівства, надсилає зброю Україні та додала, що Норвегія готова долучитися до плану відбудови та відновлення України.

«Зараз Норвегія також шукає оптимальну модель для допомоги у відбудові України», — повідомила Аннікен Гуйтфельд. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Держгеонадра оголосили восьмі аукціони в 2024 році

Прочитайте повну статтю

Представники Мінфіну та ДПС взяли участь у міжнародному навчально-практичному семінарі з питань...

Прочитайте повну статтю

Денис Малюська та Олександр Банчук взяли участь у пленарному засіданні Робочої групи ОЕСР

Прочитайте повну статтю

Андрій Гайченко: Посилюємо кіберзахист науково-дослідних центрів Міністерства юстиції України

Прочитайте повну статтю

Кабмін спростив процедуру перетину державного кордону аварійно-рятувальними формуваннями

Прочитайте повну статтю

Вербували підлітків для вчинення диверсій: Нацполіція спільно з СБУ викрила схему російських сп...

Прочитайте повну статтю

«Поради «Байкера»: автоматичний зовнішній дефібрилятор, де його знайти, якщо він терміново знад...

Прочитайте повну статтю

Шестеро поранених - поліція Донеччини документує наслідки нічної атаки на Селидове

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь