Руслан Стефанчук: Якщо Росію не зупинити сьогодні, то вже завтра багато країн світу зіткнуться з проблемою голоду


Квітень 04
17:52 2022

Парламентарії різних країн відіграють зараз надзвичайно важливу роль, ведучи активну парламентську дипломатію. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час виступу перед Парламентською асамблеєю Франкофонії.

«Ми б’ємося не тільки за себе, ми воюємо за базові демократичні цінності та за міжнародні права і правила для всіх країн. Тому спроби деяких країн ухилитися від визначення своєї позиції, промовчати або навіть спробувати отримати якісь окремі вигоди для себе є неприйнятними», — наголосив Руслан Стефанчук.

Спікер Парламенту України підкреслив, що Росія повинна заплатити найвищу економічну ціну за воєнні злочини в Україні. Тож закликав посилити санкційний тиск на Росію, зокрема — ввести ембарго на російську сировину. На його думку, саме доходи від торгівлі енергоносіями дозволяють російському керівництву підживлювати цю війну та продовжувати проливати кров.

«Закликаємо країни Франкофонії запровадити санкції на національному рівні проти олігархів та осіб, наближених до російського режиму, заморозити їх активи, ввести санкції проти підприємств оборонно-промислового комплексу та повне ембарго на енергоносії. Просимо зупинити доступ до портів для російських кораблів, а також для всіх суден під російським прапором до повного виведення російських військ з України», — попросив Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради України звернув увагу країн Франкофонії, що бізнес, який продовжує працювати на території держави-агресора, виступає спонсором ведення воєнних дій та руйнування українських міст, сплачуючи податки в Росії. Тож попросив сприяти припиненню діяльності структур, що розвивають комерційну колабораціоністську діяльність у Росії.

«Хочу звернути вашу увагу на ще один аспект. Затягування з примушенням Росії до відмови від своїх агресивних планів щодо України створює гуманітарну кризу, пов’язану з продовольчою безпекою. Україна є одним із найбільших постачальників зерна та олії у світі. Якщо Росію не зупинити сьогодні, то вже завтра багато країн світу зіткнуться з проблемою голоду», — підкреслив Руслан Стефанчук.

Він також закцентував на екологічній катастрофі європейського масштабу, створеній рф унаслідок захоплення Чорнобильської зони відчуження, радіоактивні землі якої ворожа сторона переорала своїми танками та снарядами. За словами Спікера Парламенту України, росія своєю агресією, наслідками бомбардувань українських територій, обстрілів ракетами відкинула на багато років назад спільні зусилля країн світу з боротьби зі змінами клімату.

«Це потрібно зупинити. Закликаю об’єднати наші зусилля для зупинення агресора та встановлення миру, для покарання російських військових злочинців та повернення до панування міжнародного права. Після цього ми зможемо так само об’єднати наші зусилля для відновлення України та для побудови передбачуваного та стабільного спільного майбутнього», — зазначив Руслан Стефанчук.

Джерело: Секретаріат Голови Верховної Ради України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

У Донецькому аеропорті ми показали, що за своє треба боротися, - «Кіборг» Кирило Недря

Прочитайте повну статтю

Поліцейські відправили на лаву підсудних приватного виконавця та працівника колекторської фірми...

Прочитайте повну статтю

АРМА та Консультативна рада у справах ветеранів при Президентові України підписали Меморандум п...

Прочитайте повну статтю

З початку 2025 року 117 агрогосподарств отримали 318,7 млн грн за програмою «Доступні кредити 5...

Прочитайте повну статтю

ДП «СЕТАМ» реалізувало майна за 2024 рік на понад 5,1 млрд грн

Прочитайте повну статтю

Україна розширює євроінтеграційне співробітництво: підписано відповідні меморандуми з Північною...

Прочитайте повну статтю

Сапери ДСНС розміновують територію Харківщини з допомогою машини механізованого розмінування

Прочитайте повну статтю

Який перелік документів потрібен для участі в аукціонах на промисловий вилов водних біоресурсів...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь