Сенсація

Шановні журналісти інтернет-видання «Дзеркало тижня»!


Грудень 07
20:01 2021

Сьогодні у вашому виданні опублікована стаття «Аудитори скоротили суму погашення різниці в тарифах підприємствам ТКЕ з 48 до 26,9 млрд грн», яку підготував Роман Швець. Низка положень цієї статті не відповідають дійсності, а якщо точніше, то дезінформують суспільство.

Зокрема, автором висловлено припущення, що в результаті перевірок Держаудитслужби, сума компенсації різниці в тарифах підприємствам ТКЕ для місцевих бюджетів було урізано з 48 млрд до 26,9 млрд…та ставить під сумнів експертність даних розрахунків.

Це відверта неправда і ось чому.

Перш за все – Держаудитслужба, згідно повноважень, визначених законодавством України, жодного відношення не має до питань розподілу чи розрахунку видатків з державного бюджету. Відповідно жодних пропозицій із зазначених питань не готувала.

По друге – у зазначеній статті автор посилається на статтю з офіційного сайту Мінрегіону «Місцеві бюджети отримають компенсацію різниці в тарифах у сумі майже 27 млрд грн. для погашення боргів ТКЕ».

Саме у цій статті зазначено: «Після проведення верифікації заборгованості Мінрегіон направив пропозиції щодо внесення змін до держбюджету на 2021 рік у сумі 26,9 млрд гривень».

Звертаємо увагу, що Держаудитслужба не погоджувала зазначений законопроект та жодних пропозицій і розрахунків до нього не надавала.

Водночас, дійсно у жовтні-листопаді 2021 року органи Держаудитслужби проводили заходи державного фінансового контролю на підконтрольних підприємствах, які подали розрахунки заборгованості з різниці в тарифах на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, послуги з централізованого опалення та централізованого постачання холодної гарячої води, послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (далі – заборгованість з різниці в тарифах).

Зазначені заходи спрямовані, перш за все, на дослідження достовірності визначених ними сум заборгованості з різниці в тарифах, яку планується до погашення за рахунок коштів з державного бюджету.

За наявною інформацією, розрахунки із заборгованості з різниці в тарифах подано більше ніж 320 суб’єктами господарювання на загальну суму близько 25,0 млрд гривень.

Органи Держаудитслужби провели заходи державного фінансового контролю на 54 суб’єктах господарювання (16,9% від загальної кількості), які подали відповідні розрахунки заборгованості з різниці в тарифах на суму  17,9 млрд грн, що становить 71,5% від загальної суми погоджених розрахунків.

За результатами контрольних заходів підтверджено розрахунки, подані суб’єктами господарювання на загальну суму 13,4 млрд гривень.

Не підтверджено достовірність розрахунків на суму 4,5 млрд гривень.

Звертаємося до усіх журналістів, Держаудитслужба у своїй діяльності дотримується принципів відкритості та прозорості і завжди готова до співпраці. Звертайтеся будь ласка до першоджерел, адже кожен з нас дбає про власну репутацію!

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

В умовах повномасштабного військового вторгнення росії в Україну звертаємо увагу арбітражних ке...

Прочитайте повну статтю

«1000 днів волі»: МВС України сьогодні представить фільм про героїв своїх підрозділів

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський: Внутрішня безпека має стати конкурентною перевагою України

Прочитайте повну статтю

У Глухові завершено пошуково-рятувальну операцію. 12 загиблих, 11 поранено

Прочитайте повну статтю

1000 днів героїзму: Президент відзначив державними нагородами представників системи МВС

Прочитайте повну статтю

МВС України випустило документальний фільм – «1000 днів волі» (Відео)

Прочитайте повну статтю

Кампанія до роковин Голодомору: соціальний ролик, інформаційні матеріали і «Теплий збір»

Прочитайте повну статтю

Рибоохоронний рейд на Дністровському лимані: в полі зору інспекторів браконьєри з електровудкою

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь