Шахрайство на 5 млн грн під виглядом інвестування у криптовалюту – судитимуть учасників злочинної організації


Березень 23
12:16 2023

За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва завершено досудове розслідування стосовно 8 учасників злочинної організації за фактами шахрайства та незаконного використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару (ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 229 КК України).

Розслідуванням встановлено, що мешканець міста Києва на початку 2021 року створив та очолив злочинну організацію, яка займалася шахрайським заволодінням коштами громадян під виглядом інвестування у криптовалюту.

Через інтернет та соціальні мережі вони рекламували свої послуги, гарантуючи потенційним клієнтам отримання надприбутків на ринку криптовалюти. А саме її купівлю за вигідною ціною та продаж за ціною вищою від закупівельну.

Також вони пропонували послуги з реалізації арбітражу трафіку, який є різновидом онлайн-бізнесу, суть якого полягає в покупці та перепродажі раніше купленого трафіку на більш вигідних умовах.

Крім цього, керівник злочинної організації запровадив ще один вид шахрайства, який полягав у стягненні з інвесторів оплати комісії за начебто подальше виведення зароблених грошових коштів.

Для створення показової уяви про успішність такого бізнесу учасники злочинної організації орендували офіс у Києві, облаштували у ньому кол-центр та на створених сторінках у соцмережі демонстрували ролики, де розповідали про успіхи в роботі з інвесторами.

Таким чином учасники злочинної організації залучали кошти довірливих громадян. Однак, після одержання грошових коштів на електронні гаманці та банківські рахунки ніякі послуги інвесторам не надавалися, ошуканих клієнтів блокували, а отримані від них гроші розподілялися між членами злочинної організації.  

У межах слідства встановлено понад 20 потерпілих, яким спричинено збитків на суму близько 5 млн грн.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими Подільського УП ГУ Нацполіції  у м. Києві за оперативного супроводу  УВБ в м. Києві ДВБ НП.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь