Сергій Марченко зустрівся із Міністром економіки та фінансів Італії та Міністром фінансів Японії
Перебуваючи з робочим візитом у США, Міністр фінансів України Сергій Марченко провів низку зустрічей, зокрема з Міністром економіки та фінансів Італії Даніеле Франко та Міністром фінансів Японії Сюнʼіті Судзукі.
На зустрічі з Міністром економіки та фінансів Італії Даніеле Франко обговорили можливість нової кредитної програми для стабілізації економіки України під час активної фази війни. Деталі програми будуть озвучені згодом, після узгодження формату.
Сергій Марченко подякував Даніеле Франко за своєчасну та вкрай необхідну фінансову підтримку нашої країни. Зокрема, Уряд Італії одним з перших надав фінансування у формі гранту розміром 110 млн Євро, яку було отримано Україною у перші дні після початку війни.
«Завдяки підтримці Італії були здійснені першочергові бюджетні платежі під час війни. Своєчасно виплачуються пенсії, соціальна допомога та зарплати, збільшуємо виплати на військові потреби. Для нас важливо забезпечити безперебійне функціонування економіки та фінансової системи у найближчій перспективі», - зазначив Міністр фінансів України.
Результативною стала зустріч і з Міністром фінансів Японії Сюнʼіті Судзукі.
Україна вже мала рішення Японського Уряду про надання фінансової допомоги - 100 млн дол США. Під час особистої зустрічі Міністр фінансів Японії підтримав запит України про збільшення фінансування до 300 млн дол США.
“Фінансова допомога від наших міжнародних партнерів, зокрема від Японії, є надзвичайно важливою для того щоб український Уряд працював на повну силу і ми могли продовжувати надавати всі необхідні послуги нашому населенню. Продовжуємо обговорювати з нашими партнерами ще один важливий інструмент допомоги Україні - надання 10% СПЗ країн-донорів через спеціальний адміністративний рахунок МВФ ”, - зазначив Сергій Марченко під час зустрічі з Сюнʼіті Судзукі.
Під час зустрічей Міністр фінансів України наголосив на необхідності посилити санкційний тиск на РФ та запропонував встановити спеціальне імпортне мито або податок на імпорт російських енергоресурсів. Доходи, отримані від цих додаткових зборів, також можуть бути спрямовані на користь України для гуманітарних потреб та фонду реконструкції.