Служба ООН із розмінування UNMAS планує розгорнути свою місію в Україні


Травень 03
17:54 2022

Процес гуманітарного розмінування забруднених територій України та підготовки до нього не простий і потребує часу. МВС працює над пришвидшенням очищення нашої землі від мін та снарядів, якими засіяли українську землю російські військові, і над тим, аби долучити до допомоги досвідчені міжнародні організації.

Так, сьогодні, 3 травня, заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян та заступник голови ДСНС Дмитро Бондар провели зустріч із представниками Служби ООН із протимінної діяльності в Україні Саймоном Портером і Анатолієм Тимошенко.

Наразі Служба з розмінування UNMAS в координації з іншими підрозділами ООН напрацьовують механізми в контексті надання допомоги з боку ООН, про яку попросила Україна. Представники Служби ООН із протимінної діяльності в Україні збирають інформацію щодо потреб на місцях, які потребують розмінування.

Мері Акопян розповіла іноземній делегації про масштаби забруднення російською армією вибухонебезпечними предметами території нашої Держави та окреслила подальші дії українських піротехніків, які за короткий проміжок часу вже провели титанічну роботу.

«За нашими розрахунками, наразі приблизно 300 тисяч кілометрів квадратних забруднено. Це означає, що ми потребуватимемо величезної технічної та експертної допомоги на багато років уперед. На сьогодні понад 16 тисяч гектарів української землі вже розміновано нашими піротехніками. Виявлено та знешкоджено понад 90 тисяч вибухонебезпечних предметів», — сказала заступниця очільника МВС України.

Своєю чергою, заступник голови ДСНС України Дмитро Бондар закликав представників Служби ООН із протимінної діяльності, які мають великий досвід у розмінуванні територій Сомалі, Сирії та Іраку, залучити своїх фахівців, поділитися інноваційними методами роботи та новітнім обладнанням.

«Наразі ми збільшуємо кількість наших піротехніків ДСНС. До 633 доєдналися ще 400 бійців. Усі вони надзвичайно професійні, уже 8 років працюють в умовах війни. Щоденно виявляють та знешкоджують велику кількість боєприпасів, які заборонені Женевською Конвенцією. Просимо допомогти Україні пришвидшити процес розмінування, долучивши міжнародні піротехнічні підрозділи», — зазначив Дмитро Бондар.

Зокрема, сторони обговорили необхідність швидшого розмінування полів. Адже, на жаль, маємо випадки, коли люди з технікою в полях підірвалися на міні.

«Україна — аграрна Держава, тому росія намагається знищити нашу економіку. Забезпечення безпеки під час посівної — надважливе завдання: у ці складні часи ми не можемо ставити економіку на паузу», — наголосила Мері Акопян.

Сторони домовилися з делегацією UNMAS скоординувати зусилля в питанні якнайшвидшого очищення українських територій від залишків російської агресії, залучення представників Служби ООН до підготовки та перепідготовки наших фахівців. Обговорили питання матеріально-технічної допомоги та передали список необхідного новітнього обладнання для українських піротехніків.

Департамент комунікації МВС УкраїниФото Андрія Новицького

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ДСНС України отримала 69 автомобілів від партнерів з Великої Британії, США, Японії та Естонії

Прочитайте повну статтю

Рибна галузь України: крокуємо до європейських стандартів

Прочитайте повну статтю

Вода як секрет успішного вирощування якісної картоплі

Прочитайте повну статтю

Поблизу Вовчанська прикордонники спалили ворожу «буханку»

Прочитайте повну статтю

АРМА працюватиме з поліцією Скандинавських країн щодо розшуку криптоактивів

Прочитайте повну статтю

Заява Мінфіну щодо рішення G7 про спрямування Україні близько $50 млрд через механізм додаткови...

Прочитайте повну статтю

Земельний банк: Уряд передав ФДМУ понад 104 тисячі га землі для старту проєкту

Прочитайте повну статтю

Наталія Мануїлова, сержант бригади "Азов":«Я мала вижити, щоб знов обійняти свою дитину»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь