Співпраця України та НАТО: учасники Семінару обговорили питання розвитку ОПК
Днями в режимі відеоконференції відбувся щорічний Семінар з розвитку оборонно-промислового комплексу України за участю експертів НАТО, головним організатором якого визначено Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.
Тему цьогорічного семінару затвердили на 30-му засіданні Спільної робочої групи з оборонно-технічного співробітництва: «Позабюджетне фінансування підприємств ОПК та проєктів військово-промислового розвитку в умовах глобалізації світової економіки».
До участі у Семінарі приєдналися більш ніж сто осіб, що свідчить про велику зацікавленість до процесів реформування та розвитку оборонної промисловості України. Серед учасників були представники підпорядкованих Мінстратегпрому підприємств та установ, а саме: Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, ДП «Український центр «Безпека», ДКП «Центр інформаційно-технічної безпеки», ДП «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» та ДП «Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів та феросплавів».
«Щорічно Семінар з розвитку ОПК проводиться з метою обміну досвідом з країнами – членами НАТО та залучення міжнародної уваги до реформування української оборонної промисловості шляхом впровадження дієвих інструментів задля ії розвитку», – зазначив модератор заходу, директор Департаменту європейської та євроатлантичної інтеграції, багатостороннього співробітництва та протоколу Дмитро Волошенков.
Під час Семінару було обговорено оборонну та промислову стратегію України – можливості, виклики та стан її реалізації, фінансування оборонних підприємств України в контексті реалізації оборонно-промислової стратегії (створення Державного цільового фонду). Представники Міністерства економіки України розповіли про інвестиції в оборонні підприємства через позабюджетні лінії фінансування, а експерт зі сторони НАТО Пітер Янсен поінформував про очікування щодо належної оцінки вартості військової продукції.
Семінар було проведено на виконання Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2021 рік, затвердженої Указом Президента України від 11 травня 2021 року № 189/2021 «Про річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2021 рік», та Дорожньої карти Україна – НАТО з оборонно-технічного співробітництва.