Справи «РЕАЛ БАНКУ» та позови Фонду гарантування вкладів до пов`язаних осіб ще 13 банків – на розгляді судів цього тижня


Червень 11
18:09 2024

Цього тижня, 10-14 червня 2024 р. суди різних інстанцій розглядають справи за позовами Фонду гарантування вкладів до пов’язаних осіб та власників 14 банків, які причетні до завдання збитків цим банкам та/або їхнім кредиторам. Це позови як у господарських, так і у кримінальних провадженнях.

Нагадаємо, під час здійснення ліквідаційної процедури ПАТ КБ «ЄВРОБАНК» було виявлено, що до того, як цей банк був визнаний неплатоспроможним, у ньому здійснювались невиправдано ризикові операції, як-от укладення завідомо збиткового договору купівлі-продажу сміттєвих цінних паперів.

Нині на розгляді y судах перебуває ще кілька позовів Фонду до пов’язаних осіб ПАТ КБ «ЄВРОБАНК». Зокрема, у суді апеляційної інстанції розглядаються справи №910/686/20 на суму 8,9 млн грн, № 910/680/20 на суму 25,1 млн грн, а також №910/682/20 на 22,9 млн грн. 

Крім того, у судах першої інстанції цього тижня розглядатимуться, зокрема, справи:

10 червня:

Нагадаємо, на сьогодні на розгляді у судах різних інстанцій перебуває кілька позовів Фонду до пов’язаних осіб цього банку. Зокрема, на розгляді у суді першої інстанції перебуває цивільний позов Фонду у кримінальному провадженні до пов’язаної особи ПАТ "РОДОВІД БАНК" на суму 38,6 млн грн (справа №757/18214/17).

Збитки були завдані банку внаслідок здійснення відповідачами економічно невиправданої ризикової діяльності, зокрема, ухвалення необґрунтованих рішень щодо видачі кредитних коштів за договорами кредитної лінії.

12 червня Печерський районний суд м. Києва продовжить розгляд позову Фонду у кримінальному провадженні до пов’язаної особи ПАТ «КБ "СТАНДАРТ" на суму 476,8 млн грн (справа №757/22395/22-к).

Як повідомляв Фонд, до визнання цього банку неплатоспроможним у ньому було здійснено низку операцій з виведення активів. Зокрема, протягом 2013-2014 було здійснено 26 кредитних операцій, що завдали банку багатомільйонних збитків.

Ще один позов Фонду щодо ПАТ «КБ "СТАНДАРТ" перебуває нині  на етапі нового розгляду в суді першої інстанції за позовом до пов’язаних осіб цього банку на суму 794,2 млн грн (справа №910/15260/18).

13 червня ВАКС продовжить розгляд позову Фонду до власника ПАТ «РЕАЛ БАНК» Сергія Курченка у межах кримінального провадження на суму 4,7 млрд грн (справа №991/6214/22).

Під час здійснення процедури ліквідації цього банку було встановлено, що основною причиною його неплатоспроможності стало надання завідомо збиткових для банку кредитів на мільярди гривень компаніям, що входили до групи компаній акціонера ПАТ "РЕАЛ БАНК" Сергія Курченка, який наразі перебуває під санкціями та оголошений у міжнародний розшук.

Як повідомляв Фонд, ще один позов щодо ПАТ «РЕАЛ БАНК» перебуває на розгляді Апеляційної палати ВАКС, де оскаржується обвинувальний вирок щодо колишнього голови правління ПАТ "РЕАЛ БАНК", якого ВАКС 25.12.2023 визнав винним у завданні збитків цьому банку та його кредиторам у розмірі 5,6 млрд грн (справа №991/1684/22).

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Чемпіонат України з ловлі хижої риби спінінгом з човна: захоплюючі змагання та вражаючі результ...

Прочитайте повну статтю

На Волині експосадовця управління ДАБІ засуджено до 5 років позбавлення волі за хабарництво

Прочитайте повну статтю

Воєнні злочини росії та втрати українського спорту – Олексій Хоменко розповів про притягнення п...

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження чергового траншу у 77 млн грн до державного бюджету від управителя...

Прочитайте повну статтю

Працівники АРМА отримали відомчі відзнаки до Дня державного службовця України

Прочитайте повну статтю

Україна підписала Угоду з ЄС щодо залучення 27 млрд євро в рамках Ukraine Facility протягом 202...

Прочитайте повну статтю

Заборонено діяльність політичної партії «НАШ КРАЙ»

Прочитайте повну статтю

Уряд Німеччини передав 41 вантажівку для Державної прикордонної служби

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь