Сприяла створенню так званого судового органу РФ та схиляла до співпраці з окупантами на Харківщині - повідомлено про підозру судді
![](https://www.gp.gov.ua/storage/uploads/c2e629be-b2fc-4a34-97e5-0d82697477f8/97ef0f8f-aa08-4057-8bad-869dd7ea4bb1.jpg)
За дорученням першого заступника Генерального прокурора та за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру голові Вовчанського районного суду Харківської області за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану.
За даними слідства, суддя вступила у змову з представниками РФ, які окупували м. Вовчанськ Чугуївського району, та сприяла в утворенні так званого судового органу РФ.
За домовленістю з окупантами підозрювана провела загальні збори суддів та працівників апарату Вовчанського районного суду Харківської області, під час яких, використовуючи власний авторитет голови суду, схиляла присутніх співпрацювати з представниками окупаційної адміністрації. Також вона закликала обійняти посади суддів та працівників апарату в незаконному «судовому органі РФ».
Під час проведення зборів голова суду також підкреслила, що від представників окупаційної влади РФ можна буде отримати грошову допомогу в сумі 10 тис російських рублів за здійснення правосуддя в умовах війни. Крім того, підозрювана зазначила, що російські військові готові співпрацювати та надавати допомогу у функціонуванні «судового органу РФ» та не несуть жодної загрози.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі другого слідчого відділу територіального управління ДБР, розташованого у місті Полтаві, оперативний супровід - другий оперативний відділ ТУ ДБР у м. Полтаві та Управління СБУ в Харківській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.