Сумнів у потрібності старост не має виникати, цей інститут варто розвивати та зміцнювати, - В’ячеслав Негода


Лютий 23
15:49 2022

В ході децентралізації ми хочемо максимально наблизити владу до людини. У кожному селі має бути представник влади, здатний допомогти, роз’яснити, розв'язати поточні питання жителів, які у компетенції місцевої влади. Ефективно налагодити цю роботу громада може в тому числі за допомогою старост. Це підтверджено досвідом об’єднаних громад, отже питання потрібності цього інституту зараз і в майбутньому не має виникати.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час онлайн-діалогу зі старостами, що відбувся в рамках ініціативи «Децентралізація на зв’язку».

«Інститут старост був важливою частиною успіху децентралізації на етапі добровільного об’єднання громад. Після створення нового адміністративно-територіального устрою на рівні громад, старости залишаються важливою ланкою у системі місцевого самоврядування. Зараз на центральному рівні вже немає дискусії, чи потрібен цей інститут, але ще залишаються питання, як зробити його більш ефективним і потрібним жителям громад на етапі розширення повноважень органів місцевого самоврядування», - зазначив В’ячеслав Негода.

Одним з найчастіших запитань старост, які вони надсилали до початку заходу, було створення на центральному рівні єдиного положення про старосту.

Відповідаючи на це запитання, експертка з юридичних питань Леся Федченко зазначила:

«Органам місцевого самоврядування, звичайно, було б зручно, якби їм дали шаблон положення про старосту, який вони б скопіювали та затвердили. Але складність в тому, що староста може здійснювати не лише повноваження, які чітко виписані в законі, а й функції, на які його/її уповноважить рада громади. Тому таке типове положення проблематично створити».

Своєю чергою, виконавчий директор Всеукраїнського об’єднання старост Станіслав Август вважає, що можна спробувати розробити не типове положення, а певний конструктор, щоб громада могла «збирати» положення, залежно від своїх потреб.

«Комусь потрібні додати нотаріальні дії, адміністративні послуги, військовий облік чи ще щось – ми даємо приклад, як це оформити в положенні. Звичайно, таке положення буде носити виключно рекомендаційний характер. Наша Асоціація спільно з Мінрегіоном працює над цим», - сказав він.

Більше запитань старост і відповідей на них, які звучали під час заходу – у наших наступних матеріалах.

«Децентралізація на зв’язку» - спільна ініціатива Мінрегіону та ГО «ДЕСПРО» і є одним з постійно діючих комунікаційних майданчиків, який забезпечує прямий діалог Мінрегіону з місцевим самоврядуванням.

Запропонуйте тему для діалогу, яка вас цікавить, і один з ефірів ми присвятимо саме цій темі.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Відбулася онлайн зустріч з французькою Асоціаціжю фахівців з водопостачання та водовідведення

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця призначає додатковий регіональний поїзд Одеса – Кароліно-Бугаз із 28 червня

Прочитайте повну статтю

До Дня Конституції України запускаємо ретроподорож на справжньому паровозі!

Прочитайте повну статтю

Для військових Національної гвардії підготували третій правовий посібник

Прочитайте повну статтю

АРМА продовжить відбір управителя активів IDS Ukraine через новий конкурс

Прочитайте повну статтю

Сергій Нагорняк: Кошти, залучені під час конференції у Гданську, будуть витрачені на відновленн...

Прочитайте повну статтю

Руслан Стефанчук обговорив із ОБСЄ безпекову ситуацію в Україні та притягнення росії до відпові...

Прочитайте повну статтю

Сьогодні з полону звільнено 160 військових, усі були в полоні ще з 2022 року, - Володимир Зелен...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь