«Сьогодні у державі розбудовується система медичної та психологічної реабілітації», – Юлія Лапутіна


Грудень 17
16:03 2021

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна в Одесі відвідала Клінічний санаторій «Аркадія» Державної прикордонної служби України.

Очільниця Мінветеранів ознайомилася з роботою та можливостями медичного закладу. З колективом санаторію вона обговорила сучасні форми надання послуг та створення ефективної системи медичної та психологічної реабілітації.

Участь у зустрічі також взяв начальник південного регіонального управління Держприкордонслужби Сергій Мул.

«Сьогодні у державі розбудовується система медичної та психологічної реабілітації. Ми розуміємо, що відомчі заклади мають також розвиватися у цьому аспекті, – зазначила Юлія Лапутіна. –  У жовтні вийшов Указ Президента України, яким передбачено створення у 2023 році сучасних реабілітаційних центрів у кожній області, де надаватимуть послуги військовослужбовцям і ветеранам. Наразі ми виробляємо механізм, який дозволить зібрати практики та досвід, напрацьовані у всіх відомствах та на місцях, та перетворити їх на сучасну державну систему».

Міністр наголосила, що задля створення такої системи необхідна потужна дискусія та експертиза фахівців.

«Ми поставили собі за мету створити у наступному році дієву систему медичної та психологічної реабілітації. Сьогодні у Київській області проходить стратегічна сесія, до якої долучені фахівці Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, силових відомств, Мінветеранів.

Ваш заклад саме є прообразом сучасного підходу до медичної та фізичної реабілітації. Однак питання психологічної реабілітації в України стоїть гостро. Тож давайте разом напрацьовувати механізми її створення – у цьому нам дуже важлива ваша експертиза», – сказала Юлія Лапутіна.  

Також міністр висловила думку про те, що якісна допомога у реабілітаційних центрах має бути побудована на принципі недискримінації, однак на різних умовах фінансування.

«Лікувальні, реабілітаційні та профілактичні медпослуги мають надаватися на високому рівні усім пацієнтам. Однак військові, ветерани та члени їхніх родин мають отримувати їх безкоштовно», – підкреслила Юлія Лапутіна.  

Також Юлія Лапутіна відвідала Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський». 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Відбулася онлайн зустріч з французькою Асоціаціжю фахівців з водопостачання та водовідведення

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця призначає додатковий регіональний поїзд Одеса – Кароліно-Бугаз із 28 червня

Прочитайте повну статтю

До Дня Конституції України запускаємо ретроподорож на справжньому паровозі!

Прочитайте повну статтю

Для військових Національної гвардії підготували третій правовий посібник

Прочитайте повну статтю

АРМА продовжить відбір управителя активів IDS Ukraine через новий конкурс

Прочитайте повну статтю

Сергій Нагорняк: Кошти, залучені під час конференції у Гданську, будуть витрачені на відновленн...

Прочитайте повну статтю

Руслан Стефанчук обговорив із ОБСЄ безпекову ситуацію в Україні та притягнення росії до відпові...

Прочитайте повну статтю

Сьогодні з полону звільнено 160 військових, усі були в полоні ще з 2022 року, - Володимир Зелен...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь