Сенсація

Таємниці риболовлі у серпні: де шукати рибу і на що ловити


Серпень 15
18:18 2024

Кінець літа – чудова пора для риболовлі, яка може порадувати рибалок такими видами риб, як краснопірка, карась сріблястий, лящ, сом, судак, окунь, плітка, щука.

Риболовля у серпні, зазвичай, відрізняється кращим кльовом у порівнянні з липнем. Це пов’язано з тим, що температура води знижується і стає більш комфортною для риби. Також вода стає більш збагаченою киснем. У цей період мешканці річок і озер все ще зберігають обережність, перебуваючи біля корчів та заростей водної рослинності, як на мілких, так і більш глибоких ділянках водойми, про що завжди необхідно пам’ятати.

В останній місяць літа протягом доби риба здійснює короткі міграції. Вдень її можна знайти біля ям із зворотною течією і гребель. Вночі ж риба виходить на мілину ближче до берега, переважно з великою кількістю водної рослинності. Загалом, щоб досягти успіху на серпневій риболовлі, краще вибирати досить глибокі місця з повільною або середньою течією. Вдалим часом для риболовлі будуть ранкові та вечірні години, а у похмурі дні можна розраховувати на успіх протягом усього дня.

У серпні відмінно ловляться хижі види риб, зокрема окунь, щука і судак. Перевагу варто надавати силіконовим приманкам, а також воблерам і блешням. Щука активно реагує на приманки, що рухаються у середніх шарах води. Окуня любителі поплавкової вудки успішно ловлять на малька.

Поплавкова вудка також відмінно підходить для лову карася сріблястого, ляща, плітки, краснопірки і головня, який є заповітною мрією багатьох рибалок. Розраховувати на успішний лов цієї риби можна біля перекатів річок з використанням поплавкової, легкої спінінгової або нахлистової снасті.

Ще одна снасть, яка вважається популярною в серпні – донна вудка. В якості наживки у цей час найкраще використовувати приманки тваринного походження. Рослинні приманки навряд чи зможуть задовольнити потреби риби, яка починає активно нарощувати жир.

Жителі карпатського регіону мають також можливість насолодитися ловом струмкової форелі. Цю рибу ловлять, зазвичай, у річках зі швидкою течією, переважно, гірських. Втім, на самій течії форель тримається дуже рідко, надаючи перевагу відносно тихим місцям у безпосередній близькості від неї. Для ловлі форелі можна використовувати легку спінінгову або нахлистову снасть, а в якості приманок – найдрібніші блешні, воблери та силіконові приманки, а також нахлистові мушки. Проводити приманки краще на межі ділянок зі швидкою течією та відносно спокійною водою, яка перебуває під постійним «контролем» риби. При цьому не треба забувати про маскування, адже форель дуже обережна риба і для її успішного лову бажано бути непоміченим.

Водночас, щоб отримати максимальне задоволення від риболовлі та не стати порушником, необхідно дотримуватись Правил любительського рибальства. Основні їх вимоги можна переглянути у розробленому Держрибагентством ГІДі рибалки-любителя. У ньому відображено норми вилову видів водних біоресурсів, їх мінімально дозволені для вилову розміри, наведено перелік заборонених знарядь лову тощо. Завантажити ГІД рибалки-любителя можна за посиланням.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Оголошення про проведення добору кандидатів для висунення на обрання членом Європейського коміт...

Прочитайте повну статтю

Медіа про МВС: Як гвардійці проходять відновлення після поранень і полону (Відео)

Прочитайте повну статтю

Обстріли Херсонщини: п’ятеро поранених та четверо загиблих, серед жертв – двоє поліцейських

Прочитайте повну статтю

На Миколаївщині підліток врятував молодшого брата під час пожежі

Прочитайте повну статтю

Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать

Прочитайте повну статтю

Видворено порушника міграційного законодавства

Прочитайте повну статтю

80 неврегульованих мігрантів виявили на Тернопільщині у 2024 році

Прочитайте повну статтю

ДБР затримало члена КРАІЛ за підтримку діяльності в Україні онлайн-казино, власниками якого є г...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь