Тінь розсіюється після справжнього дослідження, - Л.Ізовітова про «звіт» щодо адвокатури


Листопад 11
21:08 2024

Тіньовий звіт коаліції громадських організацій про стан справ в Україні та звіт Єврокомісії, які містять розділи про адвокатуру, були підготовлені без участі НААУ – єдиної в Україні професійної організації адвокатів. Тому існує сумнів у об’єктивності та достовірності поданої інформації.

Таку думку висловила голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час ХІV Міжнародної науково-практичної конференції «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє», яка днями проходила в Одесі.

Вона нагадала, що Єврокомісія нещодавно опублікувала щорічні звіти стосовно держав-кандидатів. Документ, присвячений Україні, зачіпав у тому числі інститут адвокатури. Зокрема у ньому йдеться про те, що в країні начебто не відбулася реформа адвокатури, а законодавство не приведено у відповідність до Конституції, європейських стандартів та кращих практик.

Таку позицію можна повʼязати із тим, що напередодні так звана коаліція громадських організацій підготувала тіньовий звіт, який було презентовано делегації ЄС в Україні та представникам Єврокомісії.

І хоча тіньовий звіт та як наслідок звіт Єврокомісії включають розділи про адвокатуру, вони були підготовлені без участі НААУ. «Фактично в основі такого важливого документу Єврокомісії лежить звіт, висновки якого відділені від джерела дослідження. Як ми розуміємо, за «тінь» ніхто не несе відповідальності. Вона зникає при світлі. У нашому випадку тінь звіту розсіюється, якщо зробити справжнє дослідження, - зазначила очільниця НААУ. - Цей документ вже піддався критиці з боку судової влади як такий, що містить упереджені, а іноді відверто некомпетентні оцінки та висновки».

Раніше детальний аналіз тіньового звіту зробила Рада адвокатів України та дійшла висновку, що сам характер тіньового звіту свідчить про те, що він був підготовлений з метою, що суперечить інтересам інституту адвокатури, а також суперечить інтересам держави Україна як шляху до вступу до Євросоюзу.

По суті питань, які стали предметом звітів, Л.Ізовітова поінформувала, що 17-19 вересня цього року в Брюсселі відбулася друга двостороння зустріч Україна-ЄС в рамках огляду невідповідності українського законодавства законодавству ЄС. Порядок денний включав доповіді у трьох блоках – це судова система, антикорупційна політика і фундаментальні права. Представники НААУ також були присутні на перемовинах щодо вступу до ЄС у складі української делегації. І напередодні цієї зустрічі НААУ подала детальний висновок про відповідність українського законодавства про адвокатуру європейським стандартам, а саме:

Вступ до Організації економічного співробітництва та розвитку також є спільним викликом для всіх національних інституцій, від яких залежить європейське майбутнє нашої держави. НААУ також робить свій внесок в реалізації програми вступу. У серпні 2024 року НААУ провела спільну зустріч з представниками ОЕСР, учасники якої обговорили поточний стан адвокатури в Україні та проблеми, спричинені воєнним станом.

В Раді Європи завершується робота над Європейською конвенцією про захист адвокатської професії. Це перший у світовій історії документ, який установить ті самі стандарти (уніфікованих стандартів до сьогодні немає), про які багато говорять, але яких досі немає на міжнародному рівні. Текст конвенції вже готовий і має бути ухвалений на початку наступного року. Його розробкою займався Комітет експертів, віце-президентом якого був обраний представник від України і заступник НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. Очевидно це говорить про те, що українська адвокатура, яка зазнала суттєвих змін після реформи 2012 року і адаптувала європейські підходи, вже напрацювала авторитет і сьогодні бере активну участь у формуванні стандартів професії на європейському рівні. Досвід України, напрацювання наших фахівців ураховуються і використовуються інституціями в інтересах адвокатів усієї Європи.

Сьогодні адвокатура в Україні має законодавчо закріплений статус самоврядного інституту, і НААУ, як єдина професійна організація, має повноваження представляти адвокатів на міжнародному та національному рівнях, має бути захищеною. Тож будь-яке реформування адвокатури має відбуватися за участі її представників, - резюмувала голова НААУ, РАУ.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

УІНП відкрив вуличну виставку присвячену Голодомору 1932-33 років

Прочитайте повну статтю

У Комітеті з питань економічного розвитку завершується підготовка до другого читання законопрое...

Прочитайте повну статтю

Український народ обрав власне майбутнє та щодня виборює його, — Олександр Корнієнко взяв участ...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла Закон щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та гр...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко зустрівся з Міністром закордонних справ Чехії Яном Ліпавс...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук взяв участь у 16-му Галіфакському міжнародному б...

Прочитайте повну статтю

Ольга Стефанішина зустрілася з представниками Всеукраїнської Ради Церков

Прочитайте повну статтю

​Роковини пам'яті жертв Голодомору і масових штучних голодів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь