ТСК з питань захисту інвесторів закликає врегулювати ситуацію з інвестпроектом RISOIL переговорним шляхом


Березень 24
12:20 2023

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту інвесторів закликає врегулювати ситуацію, яка склалася з компанією Risoil переговорним шляхом, аби проект міг бути введений в експлуатацію негайно.

На цьому наголосила голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко за результатами засідання ТСК 20 березня, де розглядалося звернення компанії Risoil.

Вона також наголосила, що правоохоронці Одещини мають припинити безпідставне втручання в інвестиційний проект компанії Risoil, найбільший в портовій галузі за 30 років незалежності України.

«400 млн грн - це сума податків та зборів, які ми недоотримаємо в бюджет в цьому році через те, що проект досі не введений в експлуатацію. Інвестор вклав в даний проект 1,5 млрд грн. Більше того, продовжував вкладати інвестиції навіть під час війни! І таки добудував, незважаючи на ризики, обстріли і складнощі в логістиці. Ще минулого року цей сучасний пірс можна було ввести в експлуатацію, збільшити потужності “зернового коридору”, ініційованого Президентом Володимиром Зеленським, експортувати більше зерна, отримати більше валютної виручки та на порядок більше зборів та податків до збіднілого державного бюджету», - наголосила Галина Янченко.

Вона додала, що парламентська ТСК з питань захисту прав інвесторів бере ще місяць на спроби врегулювати ситуацію переговорним шляхом.

 «А далі не бачимо іншого варіанту, окрім як направлення заяв про злочин щодо діяльності цих «правоохоронців» і наполяганні на проходження ними поліграфів. В чиїх інтересах діють ці «правоохоронці» має дізнатись вся країна. Особисто я вважаю такі дії «правоохоронців» не просто примітивним саботажем, а відвертою підривною діяльністю під час війни, діями направленими на послаблення нашої обороноспроможності, які наносять нашій державі і бюджету збитки», - підкреслила Галина Янченко.

Представник Чорноморської міської ради В’ячеслав Охотніков зазначив, що не може йти мова про спричинення збитків державі чи громаді, оскільки ділянка, на якій розташований пірс, перебуває у комунальній власності та щомісяця за неї надходить орендна плата.

«Ми все зробили законно. Отримали в оренду землю законно 0,7 га у місцевої влади, далі це підтвердилось рішенням Верховного суду і після цього тільки почали будувати. Поки ми всі закони не виконали, не отримали всі рішення судів, ми будівництво не починали», - додав співвласник компанії-інвестора Risoil Шота Хаджишвілі.

В засіданні ТСК з питань захисту прав інвесторів взяли участь народні депутати Олександр Ковальчук, Артем Культенко, Владлен Неклюдов, Денис Маслов, Олексій Мовчан, Анна Пуртова, Павло Фролов, Андрій Ніколаєнко, Сергій Лабазюк, Лариса Білозір, Олег Макаров, Олег Синютка, представники компанії-інвестора, Національної поліції України, Чорноморської міської ради, Адміністрації морських портів України.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним!

Прочитайте повну статтю

Представники ДПС та Торгово-промислової палати України розглянули актуальні питання оподаткуван...

Прочитайте повну статтю

Страхування – це захист від фінансових ризиків та інвестиція у фінансову безпеку

Прочитайте повну статтю

Продовжено набір кандидатів на вакансії офіцерів Служби освітньої безпеки

Прочитайте повну статтю

ЛІЦЕЇ МВС. Івано-Франківськ

Прочитайте повну статтю

Катерина Павліченко взяла участь у презентації проєкту КМЄС з підтримки органів сектору цивільн...

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп’ятий розповів, які зміни очікуються в роботі сервісних центрів МВС

Прочитайте повну статтю

З 1 серпня Укрзалізниця додає жіночі купе на рейсах далекого сполучення

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь