У Комітеті з питань економічного розвитку продовжується вирішення актуальних проблемних питань у взаємовідносинах виробників (переробників) та продуктового ритейлу


Лютий 13
18:11 2024

12 лютого 2024 року у Комітеті з питань економічного розвитку відбулося засідання Робочої групи з вирішення проблемних питань у взаємовідносинах виробників, переробників, постачальників та суб’єктів реалізації сільськогосподарської продукції під головуванням очільниці підкомітету з питань регуляторної політики Ганни Лічман.

У засіданні взяли участь 77 учасників, серед них представники органів виконавчої влади, продуктового ритейлу, виробники, переробники, постачальники сільськогосподарської продукції та інші стейкхолдери, які обговорили питання розробки доопрацьованого законопроєкту про регулювання відносин між постачальниками та покупцями харчових продуктів на основі опрацювання законопроектів реєстр. №№6068, 6068-1, 6068-2 та 6068-3. Норми зазначених законопроектів спрямовані на врегулювання відносин між постачальниками та покупцями харчових продуктів та імплементацію у національне законодавство норм Директив Європейського Парламенту і Ради №2011/7/ЄС "Про протидію простроченню платежів в торгових операціях" та №2019/633 "Про недобросовісну торгову практику між підприємствами у сфері сільського господарства та продовольства".

У рамках роботи над підготовкою доопрацьованого проекту учасники заходу напрацювали свої пропозиції та на наступному засіданні робочої групи планують також обговорити питання, що стосуються сфери регулювання закону, строків розрахунків за поставлені товари, заборонених і обмежених торговельних практик, відповідальності за порушення норм закону та інші актуальні питання, що потребуються врегулювання у зазначеній сфері.

Крім того, було обговорено виконання Меморандуму про забезпечення стабільної роботи в Україні ланцюга постачання продуктів харчування в умовах дії воєнного стану, укладеного 14 квітня 2023 року торговельними мережами з метою забезпечення продовольчої безпеки та належного постачання продуктів харчування населенню в усі регіони країни, а також задля збалансування взаємовідносин з постачальниками продовольчих товарів і торгових мереж, підтримки виробництва продуктів харчування в Україні в умовах воєнного стану, який вступив в дію 23 липня 2023 року.

Учасники наради позитивно оцінили результати виконання умов представниками торговельних мереж зазначеного Меморандуму, яким було встановлено граничні строки розрахунків на базові продукти харчування.

За результатами обговорення було вирішено продовжити спільну роботу усіх учасників ринку задля забезпечення продовольчої безпеки в умовах війни, підтримки внутрішнього балансу та відновлення економіки України.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Україна потребує досвідчених фахівців у сфері фінансового аудиту, – Алла Басалаєва звернулася д...

Прочитайте повну статтю

На Донеччині з Мар’їнської та Очеретинської громад евакуювали всіх дітей

Прочитайте повну статтю

Березанський лиман, річки Дніпро та Десна з озерами в межах Чернігівської області – оголошено п...

Прочитайте повну статтю

На Одещині розпочато поливний сезон 2024

Прочитайте повну статтю

Фінал освітньо-грантової програми Початок: дві переможниці отримали до $5 000 на розвиток бізне...

Прочитайте повну статтю

Для прикордонників бригади «Помста» зібрали 1 млн 260 тис. грн на дрони

Прочитайте повну статтю

Комітет з питань екологічної політики та природокористування провів виїзне засідання на тему: "...

Прочитайте повну статтю

Потенціал Литви у реабілітації українських військових значно вищий, — МОЗ Литви на зустрічі з В...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь