У Комітеті з питань економічного розвитку вдячні Адміністрації США призупинення на рік дії імпортного мита на українську сталь


Травень 11
14:27 2022

Про призупинення Сполученими Штатами Америки дії імпортного мита на українську сталь та вироби зі сталі за 232 позиціями терміном на один рік оголосила Міністр торгівлі США Джина Раймондо. Це мито в розмірі 25% було запроваджено Адміністрацією Президента США Дональда Трампа у 2018 році практично для всіх країн. Його частково скасували у 2021 році для країн Євросоюзу, а в лютому 2022 року - для Японії. Безмитний режим для української сталі у США діятиме протягом 12 місяців.

"Щоб сталеливарні заводи й далі залишалися економічним рятувальним кругом для народу України, вони мусять мати можливість експортувати свою сталь", - зазначає у своїй заяві Джина Раймондо. Як говориться у повідомленні, металургійна промисловість України має винятково важливе значення для економічної потужності країни, у ній працює кожен 13 українець і їхня робота добре оплачується.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економіки Юлії Свириденко, скасування цих мит буде поворотним моментом у торгових відносинах між Україною і США. Це важливий сигнал для українських виробників про готовність американського уряду підтримати економічну стабільність нашої країни, включивши українську металургійну продукцію у свої виробничі процеси.

Слід зазначити, що Україна посідає 13 місце у світі серед найбільших виробників сталі. Металургійна галузь є одним з найважливіших секторів промисловості нашої країни та одним з основних наповнювачів Державного бюджету.

За даними Держстату, експорт української металургійної продукції до США у 2021 році збільшився на 50,5% у річному вимірі - до $70,76 млн, а виробів із них - в 11 разів, до $16,85 млн. Торік Україна поставила 428,9 тис тонн (порівняно з 359 тис тонн 2020 року). Також зріс експорт виробів з чорних металів - з 44,7 тис тонн у 2020 до 119,8 тис тонн у 2021 році.

У Комітеті з питань економічного розвитку вдячні Адміністрації США за усі заходи, спрямовані на підтримку вітчизняної економіки. У Комітеті наголошують, що призупинення Сполученими Штатами Америки імпортного мита на українську сталь та вироби з неї створює додаткові експортні можливості для України, дозволяє стабілізувати роботу металургійної галузі в умовах військової агресії Російської Федерації, забезпечує українським металургійним  підприємствам можливості для нарощування випуску продукції та  забезпечення українців робочими місцями.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Як фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку (крім е-резидента) відмовитись від за...

Прочитайте повну статтю

Визначення походження дитини

Прочитайте повну статтю

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відзначив бійців бригади «Хартія»

Прочитайте повну статтю

Оголошено конкурс психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей...

Прочитайте повну статтю

Під постійними обстрілами: рятувальники евакуаційної групи «Фенікс» вивезли з прифронтового сел...

Прочитайте повну статтю

Двоє людей загинули: поліція документує наслідки чергових російських атак Херсонщини

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко розповів про чергові результати демілітаризації ворожої армії від бійців Націонал...

Прочитайте повну статтю

Кількість постраждалих внаслідок ворожого обстрілу Полтави збільшилась до 22 людей

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь