Угода про вільну торгівлю з Туреччиною відкриває нові можливості для українського бізнесу


Лютий 03
20:06 2022

В Києві 3 лютого відбулось підписання Угоди про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною. Документ став результатом 15-річних перемовин та відкриває чимало можливостей для українського бізнесу.

В рамках Угоди, Україна зможе безмитно ввозити до Туреччини більше 10 тис товарів, а ще на 1,3 тис отримає тарифні квоти та зменшення мит. Збільшиться не лише експорт сировини, але й продукції з глибокою переробкою і більшою доданою вартістю.

Буде знято проблему додаткових мит, які Туреччина час від часу запроваджувала протягом кількох останніх років. Це стосується усіх товарів, а не лише категорій з нульовим митом. Українські експортери заощадять близько $370 млн річних митних платежів. Обсяг експорту до Туреччини збільшиться орієнтовно на $313 млн в рік. Одночасно в експортних галузях будуть створені нові робочі місця.

Металурги матимуть змогу наростити експорт щонайменше на 411 тис тонн щорічно. Саме така квота на 167 товарів зафіксована в угоді. По 510 з 840 металургійних товарів взагалі встановлюється нульове мито.

Перед вітчизняною легкою промисловістю відкриється доступ до турецької сировини. Це означає, що вироблений з неї товар буде вважатися українським і зможе потрапити на ринки країн Європи і Середземноморʼя (регіон дії конвенції Пан-Євро-Мед) за нульовою митною ставкою.

Разом з тим, Україна зберігає мита на вивіз металобрухту, вживані автомобілі та секонд-хенд, та встановлює трьох і пʼятирічні перехідні періоди дії мит на транспортні засоби і продукцію легкої промисловості. Це дозволить захистити вітчизняного виробника.

“Ми не лише посилимо свою економічну присутність в регіоні Пан-Євро-Мед, але й використаємо його як місток для освоєння нових ринків. В тому числі – в Перській затоці та Південно-Східній Азії. Зміцнимо стратегічне партнерство України і Туреччини, а також взаємини з країнами Чорноморського басейну. Це надважливо, враховуючи активізацію агресії з боку Російської Федерації”, - зазначила Перша віце-прем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Сьогодні з полону звільнено 160 військових, усі були в полоні ще з 2022 року, - Володимир Зелен...

Прочитайте повну статтю

Командувач НГУ відвідав підрозділи на передовій та заслухав доповіді щодо оперативної обстановк...

Прочитайте повну статтю

Серед звільнених із полону сьогодні 45 військовослужбовців системи МВС

Прочитайте повну статтю

«Спортивні Амбасадори 3.0»: підсумки програми та нові можливості для розвитку адаптивного спорт...

Прочитайте повну статтю

Форма адвокатської діяльності визначає податки, облік і модель роботи

Прочитайте повну статтю

Маніфест про ШІ у праві презентували в Європі. НААУ приєдналася

Прочитайте повну статтю

КСУ: безальтернативне тримання під вартою порушує рівність і гідність військових

Прочитайте повну статтю

У Києві завершилось засідання Ради суддів України

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь