Сенсація

Україна та Іспанія посилюють співпрацю у відбудові системи охорони здоров’я — Михайло Радуцький


Червень 26
15:00 2026

Іспанія розширює програму підготовки українських лікарів та підтримку військової медицини. Про це йшлося під час другого дня робочої поїздки делегації Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування до Королівства Іспанія.

Сторони обговорили розвиток медичного партнерства між Україною та Іспанією, підготовку українських лікарів і підтримку системи охорони здоров’я.

Однією з ключових стала зустріч з директором Іспанського агентства міжнародного співробітництва з розвитку (AECID) Антоном Леісом Гарсією. Саме AECID реалізує Спеціалізовану програму медичної підготовки (PFMES), яку відкрили для України після візиту керівництва агентства до нашої держави у 2024 році у відповідь на виклики повномасштабної війни.

З боку України першим партнером стала Обласна лікарня ветеранів війни у Винниках. Проведено вже 11 навчальних стажувань для наших медиків за напрямами травматології, нейрореабілітації, малоінвазивної хірургії, інтенсивної терапії та інших спеціальностей. У 2026 році програму розширюють: відкрито ще 7 нових навчальних місць. Надалі до програми планують долучити лікарні Києва та Київської області.

Під час зустрічі сторони також обговорили подальшу участь AECID у відбудові української системи охорони здоров’я. Іспанська сторона вже підтримує Україну, забезпечуючи лікарні медичним обладнанням, мобільними медичними підрозділами, резервними джерелами енергопостачання, а також реалізуючи проєкти у сфері реабілітації. Домовилися продовжити співпрацю у підготовці медичних кадрів, розвитку реабілітаційної допомоги та модернізації української медичної інфраструктури.

У межах відрядження українська делегація відвідала Центральний військовий госпіталь Gómez Ulla, де зустрілася з Генеральним інспектором охорони здоров'я Міністерства оборони Іспанії, генералом Хуаном Антоніо Лара Гаррідо, керівництвом закладу та директоркою державної Фундації CSAI Ірене Бернал. Саме Фундація CSAI при Міністерстві охорони здоров’я Іспанії разом з AECID реалізує міжнародні програми підготовки медичних кадрів і зміцнення систем охорони здоров’я. Ознайомилися з роботою одного з провідних військово-медичних центрів Іспанії, де сьогодні проходять стажування українські лікарі, та обговорили можливості розширення програм їхньої підготовки у сферах військової хірургії, лікування бойової травми, реабілітації, протезування та організації медичної допомоги в умовах війни.

Голова Комітету Михайло Радуцький відзначив, що Україна та Іспанія вже мають міцне стратегічне партнерство у сфері охорони здоров’я. Він також висловив щиру вдячність Королівству Іспанія за всебічну підтримку України.

До складу української делегації увійшли голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, члени Комітету Ольга Стефанішина, Оксана Дмитрієва, Максим Перебийніс, Сергій Кузьміних та посол України в Іспанії Юлія Соколовська.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Офіцер-рятувальник громади: 1 рік роботи

Прочитайте повну статтю

Представники МВС та ОБСЄ узгодили подальшу співпрацю

Прочитайте повну статтю

Курсант ОДУВС Нікіта Куц - чемпіон світу з муай-тай на IFMA Senior World Championships 2026

Прочитайте повну статтю

У Пужниках завершилися пошукові роботи

Прочитайте повну статтю

 «Уроки пам'яті – 2026»: на Закарпатті пройшла Літня школа для вчителів з Харківщини та Чернігі...

Прочитайте повну статтю

Вища рада правосуддя щиро вітає суддівський корпус, юридичну спільноту та всіх громадян України...

Прочитайте повну статтю

Знання, що рятують життя: міграційники Миколаївщини розпочали навчання з домедичної допомоги

Прочитайте повну статтю

Коли внутрішня стійкість має значення: у ДМС Сумщини відбувся тренінг із психологічної самодопо...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь