Українські парламентарі та керівництво Міноборони і Збройних Сил вшанували пам'ять полеглих захисників та захисниць
Сьогодні, 6 грудня, у день 30-ї річниці Збройних Сил України, у Залі Пам`яті на території Міноборони перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, голова комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України Олександр Завітневич, голови та члени інших комітетів, заступник Міністра оборони України Олександр Поліщук вшанували пам'ять українських воїнів, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.
За словами Олександра Корнієнка усі, хто загинув в боях за Незалежність України, заслуговують на вічну пам'ять.
– В Україні, на жаль, йде не перший рік війна, але у цій війні наші Збройні Сили стоять на сторожі незалежності, територіальної цілісності, суверенітету нашої держави. Кожен військовослужбовець української армії проявив себе мужнім і сміливим бійцем. А ми як представники влади маємо усе робити для того щоби наша армія була забезпечена усім необхідним, крокувала до НАТО, рухалася у бік кращого матеріального забезпечення незабуваючи про важливі організаційні, духовні питання. У цей день згадуємо хвилиною мовчання усіх полеглих захисників і захисниць - вічна пам'ять усім, хто загинув в боях за Незалежність України, – зазначив Олександр Корнієнко.
Представники Верховної Ради України, Міністерства оборони та Збройних Сил поклали квіти до Стели Пам’яті.
Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам та захисницям. Біля споруди Зали пам’яті облаштовано плац для проведення урочистих церемоніальних заходів та Пам’ятний знак, в який вмонтовано осколки снарядів із Дзвоном Пам’яті. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день. Всередині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.