Українські парламентарі зустрілись з делегацією Комітету Європейського Союзу з політики та безпеки


Березень 31
21:00 2023

30 березня цього року відбулася зустріч народних депутатів України з делегацією Комітету Європейського Союзу з політики та безпеки (далі - ПБК).

З Української сторони у зустрічі взяли участь Перший заступник Голови Комітету Вадим Галайчук, члени Комітету Петро Порошенко та Валентин Наливайченко, а також члени Комітетів з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва та з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Делегація Комітету Європейського Союзу з політики та безпеки (далі - ПБК) включала представників усіх 27 держав членів-ЄС.

Розпочинаючи бесіду, заступник Голови Комітету Вадим Галайчук висловив вдячність стороні ЄС за підтримку, яку надає Європейський Союз Україні в контексті протистояння російській агресії, зокрема як на рівні окремих держав-членів так і на рівні Союзу. Політик поінформував членів ПБК про кроки, які здійснює Верховна Рада України в контексті виконання євроінтеграційного порядку денного як в частині виконання так званих семи Рекомендацій Єврокомісії, так і загалом наближення нашого законодавства до законодавства ЄС. Висловив сподівання, що ЄС позитивно оцінить виконання Україною Рекомендацій та розпочне переговори про вступ вже в цьому році.

Член Комітету Петро Порошенко, в контексті протистояння російській агресії, наголосив на критичній необхідності постачання Україні зброї, посилення санкцій проти рф, надання фінансової допомоги Україні, невідворотності покарання російського військово-політичного керівництва за злочини агресії, а також закликав якнайшвидше розпочати переговори про вступ України до ЄС.

Валентин Наливайченко у свою чергу висловив переконання у необхідності поглиблення співпраці між спеціальними службами України та ЄС, зокрема обміну розвідувальними даними та інформацією з метою протистояння агресору не лише на полі бою, але й в інформаційному та кіберпросторі.

Заступник Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла поінформувала європейську сторону про безпекову ситуацію в Україні, акцентувавши увагу на актуальних потребах в обороні країни.

Член комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко відзначив гібридні спроби росії зруйнувати єдність всередині ЄС, трансатлинтичну єдність, а також єдність щодо підтримки України, які Кремль не припиняв з початку повномасштабного вторгнення в Україну та закликах протистояти цим спробам.

У своїх виступах члени ПБК і представники держав-членів ЄС висловлювали захоплення мужністю української армії та стійкістю українських державних інституцій, які вистояли і не припинили функціонувати попри російське вторгнення. Запевнили українську сторону в незмінності всебічної підтримки України та її євроінтеграційних прагнень. Як наголосила Голова ПБК Дельфін Пронк, щодо питання підтримки України в ЄС зберігається абсолютна єдність і одностайність серед всіх держав-членів. Представники ПБК наголошували на необхідності збереження євроінтеграційного порядку денного реформ, зокрема в частині виконання Рекомендацій Єврокомісії, що, на їх думку, значно пришвидшить ухвалення рішення на рівні ЄС про початок переговорів про вступ. Також дуже важливим у контексті майбутнього членства України в ЄС, на думку членів ПБК, є поглиблення двосторонньої співпраці на рівні інституцій з державами-членами ЄС, посилення спроможностей тих інституцій, які на даному етапі задіяні в процес підготовки євроінтеграційних рішень нашої країни. 

Довідково: Комітет з політики та безпеки ЄС функціонує відповідно до установчих договорів ЄС. ПБК відповідає за Спільну зовнішню політику та політику безпеки ЄС (CFSP) і Спільну політику безпеки та оборони (CSDP), зокрема: стежить за міжнародною ситуацією, рекомендує стратегічні підходи та варіанти політики, надає вказівки Військовому комітету, Військово-політичній групі та Комітету з цивільних аспектів управління кризою/-ами, забезпечує політичний контроль і стратегічне керівництво операціями з врегулювання криз. До його складу входять по одному представникові від кожної держави-члена ЄС. У контексті співробітництва з Україною ПБК задіяний, зокрема, у таких питаннях як запровадження санкцій щодо рф в умовах агресії, допомоги Збройним Силам України, яка надається ЄС через інструментарій Європейського Фонду Миру, Консультативної місії ЄС з реформування безпекового сектору України, Європейської військової місії (тренувальної) з допомоги ЗСУ (EUMAM), а також участі України в операціях ЄС з врегулювання криз.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Постраждали цивільні громадяни: поліція працює на місці ранкових ударів по Харківщині

Прочитайте повну статтю

Крокуючи на риболовлю – дотримуйтесь норм вилову водних біоресурсів

Прочитайте повну статтю

Знищення ворожих укриттів – нічна робота «Вампіра» на Сіверському напрямку

Прочитайте повну статтю

Мінфін, Мінекономіки та Мінінфраструктури напрацьовують підходи щодо формування єдиного пріорит...

Прочитайте повну статтю

За матеріалами ДБР суд вчергове арештував яхту Медведчука «ROYAL ROMANCE»

Прочитайте повну статтю

Дійшли тільки до Тиси. На Закарпатті затримали 9 чоловіків призовного віку, одному викликали «ш...

Прочитайте повну статтю

Сергій Марченко: Бюджетна підтримка від Японії сягає $6,3 млрд з лютого 2022 року, із яких майж...

Прочитайте повну статтю

Схвалено рекомендації для розбудови безбар’єрної фінансової системи

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь