В День охорони праці про запобігання небезпекам на роботі


Квітень 28
15:00 2022

Щороку 28 квітня, у Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі, в Україні відзначається День охорони праці.

Цей день є, або принаймні має бути, нагадуванням для кожного з нас, що праця не лише дає можливість заробити на життя. Інколи вона забирає його. При цьому, часто з причин, яких можна було б без надзвичайних зусиль уникнути.

Так, за весь час незалежності в Україні травмувалися 925 тисяч 395 людей, з яких загинули – 33 тис. 123. Навіть в формі статистики ці цифри вражають. Але ж за кожною – долі людей та їх сімей.

У 2022 році Міжнародна організація праці визначила тему Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на  роботі –  «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я». Проте війна в Україні розставила свої акценти в охороні праці, в яких слово «безпека» набуває нових значень.

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати. Їхня робота є основою економічної стабільності України і як ніколи важлива.

Проте праця  під час воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно небезпечних, ризиків. Україна несе великі втрати в цій війні і вони збільшуються також внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.

В середньому щодня під час виконання трудових обов’язків у нашій країні гине три працівники. Половина з них – внаслідок бойових дій. 

Загальна кількість потерпілих внаслідок поранень, отриманих під час виконання трудових обов’язків через бойові дії та їх наслідки, становить 147 працівників (що складає більше половини від загальної кількості потерпілих), з яких 67 – зі смертельним наслідком (що складає майже половину від загальної кількості загиблих).

Основними подіями, що призвели до нещасних випадків, були бомбардування ворожою авіацією, ракетні обстріли та мінно-осколкові поранення.

За всіма нещасними випадками Держпраці проводяться спеціальні розслідування.

З метою зниження ризиків загибелі та травмування працівників внаслідок бойових дій Держпраці спільно з іншими заінтересованими органами, соціальними партнерами та органами місцевого самоврядування проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців та працівників щодо вимог законодавства з питань охорони праці в умовах воєнного стану та навчання працівників діям у надзвичайних ситуаціях для збереження життя і здоров’я під час виконання своїх трудових обов’язків.

Сьогодні у Михайлівському кафедральному соборі ПЦУ відбулася поминальна панахида за загиблими під час роботи працівниками. Керівництво Держпраці на чолі з в.о. Голови Держпраці Ігорем Дегнерою та представники ФПУ на чолі з заступником Голови ФПУ Василем Андрєєвим поклали квіти до Пам’ятного знаку Загиблим на робочому місці.

Пропонуємо всім долучитися до вшанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві як в мирний час, так і під час війни, звернути увагу на організацію максимально безпечних умов праці в умовах воєнного стану.

Вшановуючи пам’ять загиблих на роботі, ми маємо пам’ятати одне – правила безпеки зазвичай є наслідком трагічних випадків на виробництві, а їх недотримання як міна, яка спрацьовує, але коли і кого вразить – доля випадку.

Шануймо загиблих, але й бережімо життя та здоров’я кожного, хто працює, адже жодна статистика не зможе передати почуття людини, яка втратила своє здоров’я, чи сім’ї, яка не дочекалась когось з близьких з роботи.

Памятайте! Безпека не буває зайвою! Найвищою цінністю є людське життя!

Постер до Дня охорони праці 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь