В Україні планують створити Центр з організації гуманітарного розмінування, — Богдан Драп’ятий


Березень 30
12:28 2023

Про це повідомив заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині Новини». 

«Сьогодні близько 30 % території нашої держави забруднено вибухонебезпечними предметами, а це 174 тисячі квадратних кілометрів. Тому органи Міністерва внутрішніх справ України — ДСНС України, Національна поліція, Національна гвардія — долучені до процесу розмінування наших територій», — зазначив заступник Міністра.

Він поінформував, що органи системи МВС виконують два типи розмінування: оперативне та гуманітарне. Оперативне здійснює Національна поліція разом із ДСНС після деокупації територій, де необхідно якомога швидше відновити життя відповідного регіону, діяльність об’єктів критичної інфраструктури, транспорту та екосистеми. Гуманітарне розмінування — планове. До цього процесу долучені ДСНС, Національна поліція, Міноборони, а також приватні неурядові оператори з гуманітарного розмінування. 

Також Богдан Драп’ятий розповів про плани щодо створення Центру з організації гуманітарного розмінування: «Цей процес [розмінування] є надзвичайно довготривалим і складним.Наразі функціонує міжвідомча робоча група, яку очолює Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко, де було прийнято рішення про необхідність створення Центру з організації гуманітарного розмінування. Він координуватиме всі органи для ефективного здійснення розмінування нашої території».

На питання журналіста щодо часу, який знадобиться для розмінування українських територій, Драп’ятий відповів, що це буде відомо лише після перемоги України і відновлення кордонів до 1991 року.

«Ми знаємо наші сили, спроможності та наші потреби. З початку повномасштабної війни підрозділи ДСНС та Національної гвардії України розмінували 1 тисячу квадратних кілометрів, знешкодили та нейтралізували близько 520 тисяч вибухонебезпечних предметів… Ми вдячні нашим міжнародним партнерам, які вже надають відповідну технічну допомогу для гуманітарного розмінування», — наголосив заступник Міністра.

Департамент комунікації

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Основні версії, які розглядають на цю хвилину: особиста неприязнь, громадсько-політична діяльні...

Прочитайте повну статтю

Перші результати розслідування вбивства Ірини Фаріон мають бути готовими до ранку - Ігор Климен...

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський про замах на Ірину Фаріон: "Усі необхідні сили Нацполіції та СБУ задіяні,...

Прочитайте повну статтю

Ірина Фаріон, поранена сьогодні у Львові, від отриманих травм померла в лікарні

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський: "Російський ракетний удар по Миколаєву. Станом на цей час відомо про пʼят...

Прочитайте повну статтю

Як подбати про безпеку під час відключень у літній період: прості правила

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: "Миколаїв. Ворог атакував середмістя, серед загиблих - дитина"

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: "Напад на Ірину Фаріон кваліфіковано як замах на умисне вбивство"

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь