Верховна Рада прийняла Закон щодо вдосконалення порядку надання медичної допомоги військовослужбовцям України в умовах воєнного стану
Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до статті 11 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо вдосконалення порядку надання медичної допомоги військовослужбовцям України в умовах воєнного стану (реєстр. №7226).
Метою Закону є забезпечення умов для належного лікування військовослужбовців України в умовах воєнного стану.
У зв’язку з початком російської збройної агресії проти України був прийнятий Закон України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022р. №2102-IX. Згідно з Указом Президента України від 24.02.2022 р. №65/2022, затвердженим Законом України від 03.03.2022р. №2105-IX, в Україні було оголошено проведення загальної мобілізації. Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначені умови та порядок надання медичних послуг військовослужбовцям. Проте цей порядок не передбачає можливості надання відповідних послуг, зокрема у разі важких поранень, військовослужбовцям України, які брали безпосередню участь у відсічі збройної агресії та забезпеченні національної безпеки, усуненні загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності в період дії воєнного стану, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, за кордоном в умовах дії воєнного стану, у зв’язку із встановленими законодавством обмеженнями на виїзд громадян України за межі України під час дії згаданого правового режиму.
Водночас, не завжди кваліфікована медична допомога може бути надана своєчасно у медичних закладах України у зв’язку з триваючими військовими діями та значною кількістю важкопоранених військовослужбовців. Крім того, на військовослужбовців, які брали безпосередню участь у відсічі збройної агресії та забезпеченні національної безпеки, усуненні загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності в період дії воєнного стану, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, на сьогодні не поширюється правило щодо обов’язкового проходження ними безоплатної психологічної, медико-психологічної реабілітації у відповідних центрах з відшкодуванням вартості проїзду до цих центрів і назад.