Верховна Рада збільшила видатки на національну безпеку та оборону на 518 млрд грн, – Голова комітету з питань бюджету Роксолана Підласа


Березень 21
18:14 2023

Верховна Рада України ухвалила зміни до Державного бюджету на 2023 рік, - повідомила Голова парламентського комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

«Законопроектом збільшено видатки державного бюджету на 537,2 млрд грн, з яких 96,5% спрямовуються на сектор національної безпеки і оборони. Видатки на безпеку і оборону зростуть на 518,2 млрд грн. Більша частина цих коштів спрямовується на загальні видатки на грошове забезпечення військовослужбовців», – розповіла Роксолана Підласа.

За словами Голови комітету, потреба у збільшенні видатків на діяльність усіх видів і родів військ продиктована збільшенням чисельності військовослужбовців (наприклад, у рамках проекту «Гвардія наступу» планується сформувати 8 нових бригад) та зміною прогнозу – ведення активних бойових дій до кінця 2023 року.

«Крім того, 19 млрд грн пропонується спрямувати на поповнення Резервного фонду державного бюджету. При опрацюванні запропонованого проекту закону, Комітет з питань бюджету ухвалив рішення,  що кошти Резервного фонду мають бути використані, зокрема, на виплату одноразової грошової допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців (не менше 3 млрд грн у 2023 році) та на будівництво фортифікаційних споруд (не менше 2 млрд грн)», – підкреслила Роксолана Підласа.

Джерелами покриття додаткових видатків визначено збільшення внутрішніх і зовнішніх запозичень, збільшення доходів державного бюджету (за рахунок збільшення надходження ПДФО, надходження ПДВ з вироблених товарів та частини чистого прибутку державних банків), а також зменшення витрат на забезпечення державних гарантій.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Друзі: версія улюбленого серіалу від прикордонників

Прочитайте повну статтю

Галина Михайлюк: У реаліях воєнного часу створення безпечного середовища у закладах освіти є од...

Прочитайте повну статтю

«Ветерани – майбутнє» – у столиці України відбувся форум, присвячений розвитку спортивної реабі...

Прочитайте повну статтю

Цього тижня на продаж виставлено активи банків, що ліквідуються, на 543 млн грн

Прочитайте повну статтю

Оголошення про продаж рухомого майна

Прочитайте повну статтю

Парламентська делегація Молдови відвідала Україну на запрошення Комітету з питань інтеграції Ук...

Прочитайте повну статтю

Олена Шуляк: Україні потрібні спроможні, заможні та інклюзивні громади

Прочитайте повну статтю

МВС України підтримало спортивні змагання «Київ Незламний» для військовослужбовців та ветеранів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь