Віцеспікерка Олена Кондратюк звернулася до Уряду Італії відкрити українську школу в одному з міст країни


Липень 11
12:03 2024

Заступниця Голови Верховної Ради в межах офіційного візиту до Риму провела робочу зустріч з Міністром освіти та заслуг Італійської Республіки Джузеппе Вальдітара.

Сторони сфокусувалися на освітніх потребах українських дітей. Італія прихистила 191 тисячу вимушених переселенців з України. З них 60 тис. неповнолітніх. 21 тисяча дітей була зарахована в італійські школи.

Вже два роки поспіль за сприяння італійської влади в Римі та Мілані організовується складання українськими дітьми національного мультипредметного тесту (НМТ). “Ми дуже вдячні за таку допомогу!”, - наголосила Олена Кондратюк.

Проте для значної кількості дітей, які вже інтегровані в італійські школи, доволі важко одночасно продовжувати навчання за українською освітньою програмою, зауважила Віцеспікерка Верховної Ради.

“Користуючись нагодою звернулася до Уряду Італії з проханням розглянути можливість відкриття в одному з міст країни української середньої школи. Знаю, що така ініціатива підтримується нашим Міносвіти.

Це вкрай потрібно, аби наші діти зберігали прямий зв'язок з Україною. Щоби вони не відставали від навчання та були готові успішно продовжувати здобувати свої знання в разі повернення на Батьківщину. Це також можливість працевлаштувати за фахом українських вчителів, які вимушено перебувають в Італії”, - аргументувала Олена Кондратюк.

Віцеспікерка підкреслила, що для України також є цінним те, що у рамках свого головування в G7 Італія вирішила приділити особливу увагу підтримці української системи освіти. Адже освітній сектор зазнав серйозних втрат і руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення рф.

Міністр освіти та заслуг Італії Джузеппе Вальдітара своєю чергою повідомив, що виступив з ініціативою разом з іншими профільними міністрами країн "Великої сімки" розробити план допомоги з відбудови та оснащення навчальних закладів в Україні. Цей план також заснований на новій філософії – безпеки українських шкіл в умовах війни.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Харківщина: внаслідок повторного російського удару загинули рятувальник та поліцейський

Прочитайте повну статтю

Дніпропетровщина: окупанти вчергове спрямували дрони по рятувальникам

Прочитайте повну статтю

Новий стрілецький батальйон поліції показав, як проходить військову підготовку

Прочитайте повну статтю

«Два стволи, досить непогано насипає» – бойові навчання Луганських прикордонників на зенітній у...

Прочитайте повну статтю

В госпіталі МВС відбувся NEURO REHAB SUMMIT 2024 спільно із Protez Foundation

Прочитайте повну статтю

На найвищій точці

Прочитайте повну статтю

Зусиллями прокуратури та громадськості захищено закарпатську полонину Боржава від незаконної за...

Прочитайте повну статтю

«Для МВС важливо створити системні умови інтеграції ветеранів в соціум завдяки спорту», - Леоні...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь