Віцеспікерка Парламенту Олена Кондратюк взяла участь у XXXIII конференції «Європа Карпат» у Польщі


Травень 14
19:01 2022

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, повертаючись із робочої поїздки до країн Балтії, взяла участь у ХХХІІІ конференції «Європа Карпат» у Красічині, Польща. 

Віцеспікерка зазначила, що разом із Віцемаршалком Сейму Польщі Ришардом Терлецьким, депутатом Сеймасу Литви Емануелісом Зінгерісом та учасниками дискусії «Війна в Україні» обмінялася думками щодо об’єднання зусиль європейської спільноти задля прискорення перемоги України над російським агресором. 

«Потрібно переглянути право вето в Раді безпеки ООН та при ухваленні рішень щодо розширення Євросоюзу», — наголосила Олена Кондратюк та додала, що Україна очікує на винятково позитивне рішення щодо надання Україні статусу кандидата у члени ЄС на саміті 23-24 червня. «Бо скільки ще ми, українці й сталеві, незламні захисники «Азовсталі» та наші Збройні Сили України, маємо доводити, що гідні бути європейцями, захищаючи кордони і мирне небо вільної Європи», — акцентувала Заступниця Голови Парламенту. 

Олена Кондратюк також подякувала Польщі, яка з перших днів масштабного вторгнення відкрила свої серця та прихистила мільйонів українців. «Польща продемонструвала, що між нашими країнами й народами дійсно немає жодних кордонів», — зауважила вона та додала, що Верховна Рада України високо цінує співпрацю з польським Сеймом та на рівні Парламентської асамблеї Україна-Польща. «Ми постійно відчуваємо цю підтримку та готовність допомагати», — зазначила Віцеспікерка. 

До того ж, під час свого виступу Олена Кондратюк акцентувала увагу на тому, що в України немає часу на очікування допомоги й рішень, які європейська та міжнародна спільнота мають невідкладно ухвалити. «Нам уже сьогодні потрібна наступальна зброя, яка дозволить перемогти рф на полі бою й примусити її виплатити репарації на відбудову України», — наголосила вона та зазначила, що збитки від російської агресії вже сягнули 600 мільярдів доларів.

«Водночас розраховуємо на активну участь європейських країн, зокрема, і Польщі у відбудові нашої країни. Вдячні за проведену у Варшаві конференцію, яка зібрала 6,5 мільярда доларів. Віримо, що це лише початок», — зазначила Олена Кондратюк.

«Маємо разом перемогти та добитися невідворотного покарання міжнародним трибуналом воєнних злочинців із рф і тих, хто вчиняє геноцид Українського народу», — резюмувала Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Як фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку (крім е-резидента) відмовитись від за...

Прочитайте повну статтю

Визначення походження дитини

Прочитайте повну статтю

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відзначив бійців бригади «Хартія»

Прочитайте повну статтю

Оголошено конкурс психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей...

Прочитайте повну статтю

Під постійними обстрілами: рятувальники евакуаційної групи «Фенікс» вивезли з прифронтового сел...

Прочитайте повну статтю

Двоє людей загинули: поліція документує наслідки чергових російських атак Херсонщини

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко розповів про чергові результати демілітаризації ворожої армії від бійців Націонал...

Прочитайте повну статтю

Кількість постраждалих внаслідок ворожого обстрілу Полтави збільшилась до 22 людей

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь