Війна в Україні може стати причиною глобальної світової продовольчої кризи - наголошують у Комітеті з питань економічного розвитку


Травень 18
18:01 2022

Повномасштабна війна, яку Росія розв'язала проти України, може стати причиною не лише продовольчої кризи в Україні, особливо у тимчасово окупованих територіях, але й глобальної світової продовольчої кризи.

На сьогодні Російська Федерація викрала близько 400 тис. т. зерна з тимчасово окупованих районів Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей, що у майбутньому може спричинити голод на цих територіях. Крім того, російські війська своїми ракетно-бомбовими ударами знищують елеватори, склади, сільськогосподарську техніку та інфраструктуру, зриваючи тим самим проведення посівної кампанії.

Крім того, блокада українських портів та мінування морських шляхів унеможливлюють експорт української сільськогосподарської продукції минулих врожаїв. Наразі лише у порту Одеса заблоковано 25 млн. т. зерна, а загалом Україна через блокування портів Росією не може вивезти 90 млн т зернових, втрачаючи щодня 170 млн. дол. США.

У висновках нещодавно оприлюдненого звіту Глобальної мережі з боротьби з продовольчими кризами Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО) зазначається, що вторгнення Росії в Україну ставить під загрозу міжнародну продовольчу безпеку та може спровокувати найбільшу продовольчу кризу в історії людства.

Як зазначається у звіті, термінової допомоги зараз потребує понад 400 млн. людей, а ціни на продукти харчування досягли рекордних значень.

«Вторгнення Росії в Україну ставить під загрозу глобальну продовольчу безпеку. Міжнародна спільнота має діяти, щоб запобігти найбільшій в історії продовольчій кризі та соціальним, економічним і політичним потрясінням, які можуть піти за ним." - заявила, коментуючи згаданий звіт, Комісар з міжнародного партнерства Європейської Комісії Ютта Урпілайнен.

«Голоду не повинно бути місця у двадцять першому столітті." - підтримує її Комісар із кризового управління ЄК Янез Ленарчич.

У Комітеті з питань економічного розвитку закликають міжнародну спільноту  до більш рішучих та дієвих кроків, спрямованих на протидію країні-агресору задля припинення війни в Україні, розблокування українських портів і відновлення вільного судноплавства для запобігання глобальній продовольчій кризі у світі.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Гуляйпільщина: робота поліції в громаді та життя місцевих мешканців під постійними авіаційними...

Прочитайте повну статтю

Троє загиблих та п’ятеро поранених у селі Улакли на Донеччині

Прочитайте повну статтю

Смерть пройшла за 10 метрів: під час евакуації на Авдіївському напрямку «Білі янголи» потрапили...

Прочитайте повну статтю

Українська сила духу: нацгвардієць Олег Слівар, який пережив ампутацію ноги на фронті, виступив...

Прочитайте повну статтю

Прикордонник на псевдо «Крило» про бої на лівобережжі Херсонщини

Прочитайте повну статтю

«Теплі долоні». Діти прикордонників повернулися з відпочинку

Прочитайте повну статтю

Незаконно перетнути кордон з Угорщиною намагалися 9 порушників

Прочитайте повну статтю

Фізичні терапевти та лікарі ФРМ МВС України успішно завершили курс з неврології в Сполучених Шт...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь