Внесено зміни до Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами


Березень 23
12:29 2023

Підвищено мінімальний розмір гарантійного внеску для участі в електронних торгах

Кабінет Міністрів України схвалив постанову щодо внесення змін до Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами від 23 вересня 2020 р. № 993. Зокрема, передбачено підвищити мінімальний розмір гарантійного внеску для участі в електронних торгах.

«Метою внесення змін до порядку є підвищення рівня прозорості електронних торгів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та зменшення кількості їх зривів через недобросовісну конкуренцію, – зауважив Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Запровадження нових правил гри нівелює ризик зловживання з боку недобросовісних учасників аукціонів, підвищить здорову конкурентоздатність та інвестиційну привабливість галузі».

Внесені в липні 2022 року зміни до Порядку в частині підвищення мінімального розміру гарантійного внеску виявилися недостатніми, адже випадки недобросовісної конкуренції під час проведення аукціонів з продажу спецдозволів на користування надрами не припинилися. Деякі учасники торгів, пропонуючи завищені суми за лот, ставали переможцями торгів, але відмовлялися його купити. Як результат, потенційний надрокористувач не мав можливості отримати доступ до надр за економічно обґрунтовану ціну. Діючий гарантійний внесок у розмірі 0,5 мільйона гривень для таких гравців ринку, є недостатнім, щоб зупинити недобросовісну конкуренцію.

У зв’язку з цим виникла необхідність підвищити мінімальний розмір гарантійного внеску для участі в електронних торгах, який буде становити 20% початкової ціни лота, але не менше 10 мільйонів гривень для корисних копалин, які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки й обороноздатності держави, 20 мільйонів гривень для вуглеводнів, 2 мільйонів гривень для родовищ та / або ділянок надр, що містять пісок, та 1 мільйона гривень для інших корисних копалин (крім лота з продажу спеціального дозволу на геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку, видобування підземних вод (у тому числі мінеральних) для всіх потреб). Для кожного повторного аукціону суми гарантійного внеску збільшуються в 2 рази для першого повторного аукціону, в 5 разів для другого повторного аукціону та в 15 разів для кожного подальшого повторного аукціону.

Відповідно до Порядку, гарантійний внесок «фіктивного» переможця перераховується в державний бюджет після його відмови від сплати за лот. Разом з тим, добросовісні учасники аукціонів не зазнають фінансових втрат, адже гарантійний внесок переможця зараховується до ціни реалізації лота, а іншим учасникам повертається. Якщо ціна продажу лота нижча від гарантійного внеску різницю буде повернуто переможцю торгів.

Нагадаємо, Держгеонадра провели перші аукціони в 2023 році. Під час торгів продано десять ділянок надр із покладами піску кварцового, пісковику, сировини піщано-гравійної, торфу, солі кам’яної (галіту), бурштину, вод підземних мінеральних.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Харківщина: внаслідок повторного російського удару загинули рятувальник та поліцейський

Прочитайте повну статтю

Дніпропетровщина: окупанти вчергове спрямували дрони по рятувальникам

Прочитайте повну статтю

Новий стрілецький батальйон поліції показав, як проходить військову підготовку

Прочитайте повну статтю

«Два стволи, досить непогано насипає» – бойові навчання Луганських прикордонників на зенітній у...

Прочитайте повну статтю

В госпіталі МВС відбувся NEURO REHAB SUMMIT 2024 спільно із Protez Foundation

Прочитайте повну статтю

На найвищій точці

Прочитайте повну статтю

Зусиллями прокуратури та громадськості захищено закарпатську полонину Боржава від незаконної за...

Прочитайте повну статтю

«Для МВС важливо створити системні умови інтеграції ветеранів в соціум завдяки спорту», - Леоні...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь