«Вони назавжди залишаться в нашій пам’яті і в наших серцях». В Міноборони вшанували загиблих Українських захисників та захисниць
Сьогодні, 6 грудня, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників та захисниць України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність нашої держави та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.
У заході взяли участь рідні загиблих Героїв, представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону.
До пам’ятного заходу також долучилися українські парламентарі. Зокрема, перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, голова комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України Олександр Завітневич, голови та члени інших комітетів.
Дзвін Пам’яті пролунав тричі…
У цей день внаслідок бойових дій у 2004 році загинув старший прапорщик ДЕГТЯР Анатолій Васильович.
У 2014 році:
Солдат МАРЦЕНЮК Юрій Григорович.
У 2017 році:
Майор ТКАЧЕНКО Анатолій Олександрович.
Присутні вшанували пам’ять захисників та захисниць України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.
Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!
Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.
Біля споруди Зали пам’яті облаштовано плац для проведення урочистих церемоніальних заходів та Пам’ятний знак, у якій вмонтовано осколки снарядів із Дзвоном Пам’яті. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.
В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот – один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.