Хвороби риб та гідробіонтів


Червень 11
12:14 2024

Інфекційні хвороби риб – гостра проблема у галузі рибництва нашої держави. Риба і рибопродукти належать до основних продуктів харчування людей, тому необхідність розробки ефективних методів та заходів лікування і профілактики їх хвороб постійно зростає.

З цією метою у Полтаві за участі фахівців Полтавського рибоохоронного патруля Держрибагентства, Держпродспоживслужби, представників наукових, науково-педагогічних установ та виробничих підприємств проведено всеукраїнський семінар на тему: «Хвороби риб та гідробіонтів».

Протягом заходу своїми знаннями ділилися кваліфіковані і фахові спікери – відомі науковці України. Під час зустрічі, серед іншого, розглянуто хвороби риб: опісторхоз, інфекційний гематопоетичний некроз, анізакідоз та інші.

Водночас у фокусі уваги були питання профілактики та лікування лососевих видів риб за індустріального вирощування, особливості проведення ветеринарно-санітарної експертизи риби тощо.

У ході семінару начальницею Полтавського рибоохоронного патруля Оксаною Кулинич представлено загальну інформацію щодо структурних показників іхтіофауни Кременчуцького та Кам’янського водосховищ, як основи для оцінки наслідків та прогнозування ризиків поширення епізоотій.

Так, промислові іхтіокомплекси цих водойм включають близько 20 видів риб. Зокрема, на Кременчуцькому водосховищі найбільші кількісні показники розрахункового промислового запасу на 2024 рік характерні для придонних бентофагів, а саме: карася сріблястого (27,9 кг/га), ляща (23,3 кг/га) та плітки (19,9 кг/га). Серед хижих видів найбільш чисельним є судак. Разом з тим зоопланктофаги представлені здебільшого тюлькою, синцем (біомаса якого в останні роки суттєво збільшилась) та вселеними рослиноїдними рибами, на частку яких припадає 5-10% загального промислового запасу.

За даними локальних досліджень Інституту рибного господарства НААН України у представників іхтіофауни Кременчуцького та Кам’янського водосховищ відмічались наступні хвороби: аеромоноз та псевдомоноз коропових, іхтіофтіріоз, триходиноз, дактилогіроз, гіродактильоз (переважно коропові), каріофільоз, кавіоз (частіше коропові), ботріоцефальоз (коропові та хижі види риб), лігульоз (коропові), диплостомоз, постодиплостомоз (коропові), еустронгілідоз (окунь, судак, сом, бички), філометроідоз (короп, карась), лернеоз (коропові), аргульоз.

Особливо негативний вплив на умови рибогосподарського використання водосховищ спричиняє еустронгілідоз, який уражає до 100% окуня та лігульоз, спалахи якого періодично спостерігається серед ляща.

За результатами семінару, здобуті знання та досвід будуть використані фахівцями у подальшій роботі і сприятимуть впровадженню сучасних та ефективних методів боротьби з інфекційними хворобами риб.

Детальніше з найпоширенішими захворюваннями риб можна ознайомитися за посиланням.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Прикордонники вшанували пам'ять свого побратима Олега Зіновійовича Бойка

Прочитайте повну статтю

Судитимуть злочинну групу наркоторговців з мільйонними оборудками

Прочитайте повну статтю

Відбулась онлайн-презентація цифровізації в’язниць у Великобританії за участі керівництва Мін’ю...

Прочитайте повну статтю

Презентація нових можливостей функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Дві артилерійські установки та ворожу станцію РЕБ знищили прикордонники «Помсти»

Прочитайте повну статтю

Судитимуть учасників міжнародної злочинної організації, які ошукали громадян ЄС на мільйони чес...

Прочитайте повну статтю

Судитимуть шістьох учасників злочинної організації з мільйонними прибутками, яка займалася збут...

Прочитайте повну статтю

Збереження Музею в Пирогові - Офіс Генпрокурора відстояв в суді охоронні зони, які не підлягают...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь