Хвороби риб та гідробіонтів


Червень 11
12:14 2024

Інфекційні хвороби риб – гостра проблема у галузі рибництва нашої держави. Риба і рибопродукти належать до основних продуктів харчування людей, тому необхідність розробки ефективних методів та заходів лікування і профілактики їх хвороб постійно зростає.

З цією метою у Полтаві за участі фахівців Полтавського рибоохоронного патруля Держрибагентства, Держпродспоживслужби, представників наукових, науково-педагогічних установ та виробничих підприємств проведено всеукраїнський семінар на тему: «Хвороби риб та гідробіонтів».

Протягом заходу своїми знаннями ділилися кваліфіковані і фахові спікери – відомі науковці України. Під час зустрічі, серед іншого, розглянуто хвороби риб: опісторхоз, інфекційний гематопоетичний некроз, анізакідоз та інші.

Водночас у фокусі уваги були питання профілактики та лікування лососевих видів риб за індустріального вирощування, особливості проведення ветеринарно-санітарної експертизи риби тощо.

У ході семінару начальницею Полтавського рибоохоронного патруля Оксаною Кулинич представлено загальну інформацію щодо структурних показників іхтіофауни Кременчуцького та Кам’янського водосховищ, як основи для оцінки наслідків та прогнозування ризиків поширення епізоотій.

Так, промислові іхтіокомплекси цих водойм включають близько 20 видів риб. Зокрема, на Кременчуцькому водосховищі найбільші кількісні показники розрахункового промислового запасу на 2024 рік характерні для придонних бентофагів, а саме: карася сріблястого (27,9 кг/га), ляща (23,3 кг/га) та плітки (19,9 кг/га). Серед хижих видів найбільш чисельним є судак. Разом з тим зоопланктофаги представлені здебільшого тюлькою, синцем (біомаса якого в останні роки суттєво збільшилась) та вселеними рослиноїдними рибами, на частку яких припадає 5-10% загального промислового запасу.

За даними локальних досліджень Інституту рибного господарства НААН України у представників іхтіофауни Кременчуцького та Кам’янського водосховищ відмічались наступні хвороби: аеромоноз та псевдомоноз коропових, іхтіофтіріоз, триходиноз, дактилогіроз, гіродактильоз (переважно коропові), каріофільоз, кавіоз (частіше коропові), ботріоцефальоз (коропові та хижі види риб), лігульоз (коропові), диплостомоз, постодиплостомоз (коропові), еустронгілідоз (окунь, судак, сом, бички), філометроідоз (короп, карась), лернеоз (коропові), аргульоз.

Особливо негативний вплив на умови рибогосподарського використання водосховищ спричиняє еустронгілідоз, який уражає до 100% окуня та лігульоз, спалахи якого періодично спостерігається серед ляща.

За результатами семінару, здобуті знання та досвід будуть використані фахівцями у подальшій роботі і сприятимуть впровадженню сучасних та ефективних методів боротьби з інфекційними хворобами риб.

Детальніше з найпоширенішими захворюваннями риб можна ознайомитися за посиланням.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Інна Ящук: «Якість надання послуг із реабілітації в медичних закладах МВС будуть оцінювати захи...

Прочитайте повну статтю

На Вовчанському напрямку прикордонники знищили ворожу «Буханку»

Прочитайте повну статтю

Троє загиблих і троє поранених за добу – наслідки російських обстрілів на Донеччині

Прочитайте повну статтю

На Харківщині через ворожі обстріли дістали поранення вісім людей, серед яких дві дитини

Прочитайте повну статтю

Поліцейські Херсонщини опановують новітню систему 3D наземного лазерного сканування для фіксаці...

Прочитайте повну статтю

Воєнна розвідка України. 32 роки від Дня створення.

Прочитайте повну статтю

Привітання Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітн...

Прочитайте повну статтю

7 вересня — Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь