Сенсація

З початку року зареєстровано понад 400 кримінальних проваджень за фактами незаконного обігу підакцизних товарів, близько 220 особам повідомлено про підозру


Травень 15
18:14 2024

За перші місяці 2024 року у кримінальних провадженнях щодо незаконного обігу підакцизних товарів кількість підозр і переданих до суду обвинувальних актів збільшилась вдвічі, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про перебіг боротьби з незаконним виробництвом, збутом і контрабандою тютюнових виробів прокурори розповіли телеканалу «Ми – Україна».

«Тільки від початку 2024 року правоохоронці зареєстрували понад 400 кримінальних проваджень за фактами незаконного обігу підакцизних товарів. Близько 300 – вже в судах. Підозру отримали 220 осіб», – поінформував начальник відділу управління нагляду за додержанням законів органами БЕБ Офісу Генпрокурора Олександр Єгоров.

Нещодавно правоохоронці перекрили потужний канал контрабанди нелегальних цигарок. Їх вивозили в газовозах на територію країн ЄС.

«Всього вилучено понад 800 тис. пачок незаконно виготовлених тютюнових виробів, оціночною ринковою вартістю понад 40 млн гривень», – коментує прокурор Офісу Генпрокурора Ростислав Дзьоба.

Завершено розслідування щодо найбільшого в Україні дистриб’ютора тютюнових виробів. Директора, заступника і бухгалтера підприємства судитимуть за обвинуваченням у відмиванні 1,3 млрд гривень та несплаті 300 млн гривень податків.  

За даними дослідницької компанії Kantar, за перші місяці 2024 року нелегальна частка тютюнового ринку зменшилась з 25,7% до 19,1%. 

«Серед основних регіонів розповсюдження нелегальної тютюнової продукції зараз перше місце займає Дніпропетровська область. Далі йдуть Одеська, Київ та Київська область. На Дніпропетровщині реалізується 18% нелегальної продукції, тому у цій області просто необхідно створювати територіальне управління БЕБ».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Представники ДПС вивчали досвід литовських колег

Прочитайте повну статтю

У Мін’юсті відбулася чергова зустріч зі Спеціальним доповідачем ООН з питань позасудових страт

Прочитайте повну статтю

Переховували людей від дронів у гаражі: чергова пекельна евакуація з Красногорівки

Прочитайте повну статтю

Гроші за вподобайки: зловмисники розсилають шахрайські повідомлення

Прочитайте повну статтю

«Під час розмінування надзвичайно важливо вберегти життя і здоров’я наших фахівців», – Андрій Д...

Прочитайте повну статтю

Биківня.Територія пам'яті: Інститут презентував проєкт до Дня пам'яті жертв політичних репресій

Прочитайте повну статтю

Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва провела зустріч з представниками Європейського ін...

Прочитайте повну статтю

Процесуальні строки в електронному суді: дайджест судової практики

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь