З роботодавцями Сумщини проводиться роз’яснювальна робота щодо охорони праці осіб з інвалідністю


Березень 10
12:00 2023

Фахівці управління інспекційної діяльності у Сумській області відвідали підприємство об’єднання громадян «Сумське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих», яке здійснює виробництво паперових виробів господарсько-побутового призначення.

Інспектори наголосили, що відповідно до статті 12 Закону України  «Про охорону праці» підприємства, які використовують працю осіб з інвалідністю, зобов’язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників.

Залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт і робіт у нічний час можливе лише за їх згодою та за умови, що це не суперечить рекомендаціям медико-соціальної експертної комісії.

Працівникам повідомили про пільги та гарантії, про повне й рівне здійснення ними всіх прав та основоположних свобод людини в усіх сферах суспільного життя.

Роз’яснили, що дискримінація осіб з інвалідністю відповідно до законодавства забороняється, у тому числі й під час реалізації ними права на працю.

Також звернули увагу працюючих осіб з інвалідністю на їхні права на додаткові відпустки та на скорочену тривалість робочого часу. Повідомили про надання в обов’язковому порядку щорічної основної відпустки особам з інвалідністю I і II груп тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи – 26 календарних днів. А також відпустки без збереження заробітної плати особам з інвалідністю I та II груп тривалістю до 60 календарних днів, а особам з інвалідністю ІІІ групи – до 30 календарних днів щорічно.

Директору підприємства наголосили на недопущенні дискримінації та мобінгу осіб з інвалідністю.

Крім того, під час заходу було розповсюджено пам’ятки «Як розпізнати і уникнути примусової праці» – https://pratsia.in.ua/forced_labour.php

The post З роботодавцями Сумщини проводиться роз’яснювальна робота щодо охорони праці осіб з інвалідністю first appeared on Державна служба України з питань праці.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь