Закарпаття: студентам одного з ужгородських освітніх закладів розповіли про трудові права неповнолітніх


Листопад 25
12:00 2021

Більшість представників сучасної учнівської та студентської молоді, попри свій юний вік, вже має певний досвід трудових відносин. Правда, не у всіх перші підробітки виявилися успішними. Декому, бувало, не виплатили зовсім або виплатили частково зароблені  за час канікул гроші. А все тому, що окремі недоброчесні роботодавці, користуючись правовою неграмотністю та недосвідченістю молоді, не оформили з такими працівниками трудові відносини.

Аби в майбутньому молоді люди не потрапляли у подібні ситуації, посадовці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Закарпатській області ознайомили їх із законодавчими вимогами до трудового договору, роз’яснили важливі  аспекти реалізації права на працю та розповіли  про гарантії прав працівників при укладанні трудового договору.

Саме на таку тему фахівці Управління Держпраці провели бесіду зі студентами-старшокурсниками Ужгородського вищого комерційного училища КНТУ. Насамперед посадовці пояснили присутнім, за яких умов настають трудові відносини.

«Якщо особа виконує певні трудові функції за посадою на постійному робочому місці, виконує роботи виключно на користь роботодавця і під його контролем, отримує винагороду від роботодавця періодично на постійній основі – у цьому випадку обов’язково потрібно укладати саме трудові договори».

Виступаючі навели чимало прикладів зі своєї практики, коли деякі роботодавці приховували трудові відносини під виглядом стажування, а також розповіли про можливі наслідки такої неофіційної праці як для самих підприємців, так і для їх найманих працівників. Окремо інспектори праці розповіли про вимоги до працевлаштування неповнолітніх.

Більшість студентів були здивовані, почувши, що для такої категорії працівників закон забороняє встановлювати випробувальний термін, тривалість роботи має  бути меншою, для виходу на роботу батькам неповнолітнього належить дати дозвіл. Почута інформація викликала жваве обговорення серед молоді. Багато хто цікавився, як змусити роботодавця оформити трудові відносини, куди звертатися у разі порушення трудових прав тощо.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

«Крихітка» на мільйон: митники викрили керівника благодійного фонду, який намагався ввезти в Ук...

Прочитайте повну статтю

До уваги перевізників і подорожуючих!

Прочитайте повну статтю

Перший пішов: митники запобігли першому випадку контрабанди IPhone 16 серії

Прочитайте повну статтю

В Україні зʼявиться реєстр адміністративних проваджень за скаргами адвокатів

Прочитайте повну статтю

Витяг з ЄРАУ можна буде сформувати в особистому кабінеті

Прочитайте повну статтю

Іванна Климпуш-Цинцадзе та Вадим Галайчук зустрілися із Гертом Камі

Прочитайте повну статтю

New Age Media Summit і National Media Talk: за участю голови Комітету Микити Потураєва та засту...

Прочитайте повну статтю

У Верховній Раді України відбулося представлення проекту Державного бюджету України на 2025 рік

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь