Заступниця голови Комітету з питань прав людини Неллі Яковлєва взяла участь у Форумі національних меншин України: гармонія відносин, захист прав, європейська перспектива
![](https://www.rada.gov.ua/uploads/logos_small/e821c0c1e6588858c9ad63048f8ad16d.jpeg)
Подібні заходи є важливою складовою роботи Комітету, який, при розробці законопроектів у відповідній сфері, виступає головним з їх підготовки до розгляду в парламенті. Нещодавно оновлений Закон України «Про національні меншини (спільноти) України», який опрацьовувався Комітетом, став вагомим елементом євроінтеграційних зусиль держави.
«Зараз є усі необхідні умови для формування та впровадження системної етнополітики в державі: радикально оновлене законодавство у зв’язку з євроінтеграційним процесом, його активна імплементація на рівні виконавчої влади, діалог з представниками національних меншин. Україна прагне створити належні умови для реалізації і захисту прав усіх осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України, збереження і розвитку їх мовної, культурної, етнічної, релігійної самобутності. Але нам потрібно ще посилити антидискримінаційне законодавство. У результаті ми отримаємо міжнаціональну консолідацію, посилення довіри від міжнародних партнерів, а також європейські стандарти демократії», - наголосила під час свого виступу Неллі Яковлєва.