Сенсація

Захист виборів і налагодження співпраці з Міжнародним інститутом демократії та сприяння виборам


Березень 21
18:14 2023

Голова ЦВК взяв участь в експертному обговоренні та провів важливі зустрічі.

Голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко взяв участь в експертному круглому столі “Захист виборів”, що відбувся у столиці Швеції місті Стокгольмі. Зокрема, обговорювалися такі теми: “Управління ризиками на виборах”, “Захист виборів у суспільствах, схильних до конфліктів: еволюція міжнародної реакції”, “Побудова стійкості на виборах”, “Антикризовий менеджмент на виборах”.

Олег Діденко розповів про захист виборів від зовнішніх загроз та наголосив на необхідності захисту виборів від авторитаризму і диктатури: “Демократія та свобода – справжні цінності для України. А фундаментом для них є вибори. Приклад України показав, що, якщо не захищати вибори, не захищати демократію, може початися війна, запанує хаос. І це небезпечно не тільки для конкретної країни, а й для світу загалом”.

Голова ЦВК закцентував на тому, що вибори – це своєрідний індикатор. По тому, яка ситуація з виборами в конкретній державі, можна аналізувати, куди ця країна рухається. Тож Олег Діденко закликав замислитись щодо розробки індикаторів демократичності виборів, їх оцінки в усьому світі і механізмів заохочень та санкцій для тих країн, де з виборами існують проблеми, щоб запобігти світовому хаосу, до якого здатні привести диктаторські режими.  

Окрім того, Олег Діденко провів брифінг з представниками країн-учасниць Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам (International ІДЕА) у Стокгольмі, а також в Брюсселі – з представниками інституцій Європейського Союзу. Наскрізною темою стали повоєнні вибори в Україні, проблеми та виклики, з якими нам доведеться зіштовхнутися під час їх підготовки й проведення, та напрацювання шляхів їх вирішення. Зокрема, чимало йшлося про забезпечення голосування українців за кордоном.

“Нас чекають складні вибори, та, попри всі складнощі, вони не мають бути формальними, вони повинні відповідати демократичним стандартам та кращим практикам. Це те, за що зараз борються українці. Бо війна в Україні – це не лише війна за територію, на життя чи смерть, за майбутнє наступних поколінь, це війна за цінності, які у нас намагається відібрати сусідня країна”, – заявив Олег Діденко.

Голова ЦВК також акцентував увагу на злочинах рф і наполіг на засудженні світовою спільнотою методів, до яких вдається країна-агресорка, закликав застосовувати санкції проти неї, припинити стосунки з росією та ізолювати її з профільних міжнародних організацій.

Важливими стали зустрічі Олега Діденка з Генеральним Секретарем International IDEA Кевіном Касасом-Заморою та директором International IDEA по Європі Семом ван дер Стааком. Йшлося про співпрацю України з International IDEA, відкриття офісу цієї організації в Києві. Генеральний Секретар та директор International IDEA по Європі висловили готовність підтримувати Україну.

Довідково. International IDEA – Міжнародний інститут демократії та сприяння виборам – створена в 1995 році міжурядова організація, держави-члени якої представляють усі континенти. Наразі членами International IDEA є 34 країни. Членство в International IDEA відкрите для урядів, які демонструють у своїх державах відданість верховенству права, правам людини, основним принципам демократичного плюралізму та зміцненню демократії. До основних напрямів роботи Інституту належать, зокрема, аналіз розвитку демократії та надання технічної підтримки з питань організації виборів.

Пресслужба Секретаріату Комісії

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним!

Прочитайте повну статтю

Представники ДПС та Торгово-промислової палати України розглянули актуальні питання оподаткуван...

Прочитайте повну статтю

Страхування – це захист від фінансових ризиків та інвестиція у фінансову безпеку

Прочитайте повну статтю

Продовжено набір кандидатів на вакансії офіцерів Служби освітньої безпеки

Прочитайте повну статтю

ЛІЦЕЇ МВС. Івано-Франківськ

Прочитайте повну статтю

Катерина Павліченко взяла участь у презентації проєкту КМЄС з підтримки органів сектору цивільн...

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп’ятий розповів, які зміни очікуються в роботі сервісних центрів МВС

Прочитайте повну статтю

З 1 серпня Укрзалізниця додає жіночі купе на рейсах далекого сполучення

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь